Rady a tipy

Na co si dát pozor při výběru kuchyňské linky

Kuchyňská linka není zrovna věc, kterou bychom si kupovali dvakrát do týdne. Naopak, jedná se o dlouhodobou a poměrně vysokou investici. Právě proto bychom se určitě neměli při jejím výběru ukvapit. Pokud tedy rekonstruujete nebo si zařizujete zcela nové bydlení, máme pro vás několik jednoduchých rad, jejichž dodržením se vyhnete případnému rozčarování.

 

 

 

 

Komoda = pohoda. Máte ji už doma i vy?

Komoda je královnou univerzálního úložného nábytku. Nenajdete snad totiž doma místnost, do které by se nehodila a neplnila tam svůj praktický účel (za předpokladu, že by se tam tedy vešla). Využijete ji v obývacím pokoji, ložnici, dětském pokojíčku, v předsíni i na chodbě. Právě to, kde bude umístěná, následně určí i její budoucí obsah. Hodí se kamkoli a ukládat do ní můžete téměř cokoli, není tedy divu, že jste se pro pořízení komody rozhodli i vy. Víte ale, jak a z čeho si vlastně můžete vybírat?

 

 

 

 

 

Proč chtít toaletní stolek a jak vybrat ten správný

Spousta z vás si možná řekne, že toaletní stolek je něco, co patří do románů z červené knihovny, nebo přinejmenším do starých šlechtických sídel z viktoriánské doby. Jenomže opak je pravdou! Název možná zůstal, ale to ostatní se v mnohém změnilo – materiály, velikost, design i zpracování – v tom všem máte na výběr z široké palety možností. Možná si řeknete, že pro toaletní stolek je váš byt moc malý – naopak! Čím méně prostoru máte třeba v koupelně, tím více si svůj toaletní stolek zamilujete. Jen pomyslete na to, že už se nebudete muset s nikým prát o prostor před zrcadlem a na veškerou kosmetickou péči i kadeřnické úkony budete mít svůj vlastní prostor a času kolik jen budete chtít.

Na co se ale máte zaměřit při výběru toaletního stolku? Právě s tím vám poradíme na dalších řádcích.

 

 

 

Zařizujeme domácí kancelář, pracovnu a studovnu

Řada povolání nabízí ideální možnost rozdělit si práci na část vykonávanou z domova. Vyřizování administrativy, vedení účetnictví, evidence. Zpracování dat a telefonáty můžete vyřešit bez zdlouhavého dojíždění a v příjemném zázemí vlastního bytu. Práce z domova však s sebou přináší také úskalí - pro efektivní práci je třeba víc myslet na důslednost a nenechat se rozptýlit jinou činností.

 

 

 

Vytvořte reprezentativní vstup do vašeho bytu

Ranní odchod do práce a do škol provází zpravidla shon. Početná rodina se v zimě potýká s relativně malým prostorem a nadbytkem předmětů - aktovky, kabelky, rukavice, objemné bundy, boty. Zapomínání a zmatek je však možné velkou měrou korigovat a ranní odchod celé rodině zpříjemnit. Efektivně zařízená předsíň vám poskytne dostatek úložných i odkládacích ploch, využije dispozic bytu k pohodlnému obouvání i prostřídání se v úpravách na začátku nového dne.

 

 

 

 

 

Jak vytvořit krásnou a funkční koupelnu

Styl bydlení se v posledních deseti letech proměnil. Nově realizované byty pracují s otevřeným prostorem, volně spojují hlavní obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Rodina žije ve velkém interiéru, kde spolu může lépe komunikovat, sdílet volné chvíle nebo jen odpočívat. Velké proměny zažívá vybavení koupelen. Nevzhledné minimalistické místnosti nahrazují větší a lépe uzpůsobené prostory. Koupelny kombinují moderní vybavení, jednoduché funkční linie a zaujímají větší důležitost.

 

 

 

Kvalita a cena nábytku - jak vybírat a co očekávat

Jistě jste se již kolikrát zamysleli nad tím, jaký nábytek a za jakou cenu vybrat a koupit. Každý z nás chce ušetřit a koupit co nejlevněji. Ale s nábytkem je to stejné jako s jiným zbožím, pro přirovnání např. jako s auty. Také nemůžete chtít za cenu malého městského vozítka luxusní limuzínu se všemi asistenčními systémy. Proto bychom Vám chtěli vysvětlit, jak se jednotlivé typy nábytku liší.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořte si perfektní pracovnu

Máte v plánu zařizování vaší nové pracovny? Jistě chcete trávit čas v místě, kde vám bude příjemně jak po tělesné stránce, tak i po té duševní. Rozhodně také budete toužit po maximální možné praktičnosti. Poradíme vám, jak vybavit vaši pracovnu takovým způsobem, aby byly splněny všechny výše zmíněné představy.

 

 

Zařizujeme nový byt

Jestliže právě v těchto dnech řešíte stěhování do nového bytu, pak určitě usilovně přemýšlíte nad tím, jak vaše nové sídlo vhodně vybavit. Vždy by mělo být cílem prostředí, které je pohodlné a kde se cítíte příjemně. Pokulhávat by samozřejmě neměla ani praktičnost.

 

 

Pohodlné sezení pro každého

Domov je místem, kam se každý den vracíme. Pochopitelně tedy toužíme po tom, abychom se v něm cítili co nejlépe. Základem správného bydlení tedy musí být zejména pohodlí a praktičnost. Kromě zasloužené relaxace a příjemného posezení se svými blízkými můžeme ale doma samozřejmě také pracovat. Ačkoliv nad tím tolik nepřemýšlíme, trávíme doma většinu času vsedě, což může být pro tělo namáhavé, protože není k dlouhému sezení přizpůsobené.

 

Stránka 1 z 4 , položek celkem: 33