Relaxační a houpací křesla. Seznamte se s jejich vlastnostmi a výhodami

Odpočinek v pohodlném křesle při čtení poutavé knihy nebo sledování oblíbeného filmu – tak vypadá dokonalá pohoda.

Přemýšlíte o tom, že si tento tradiční kus nábytku, který je synonymem relaxace, pořídíte i do své domácnosti? Vybírat můžete z různých druhů, na oddech jsou však nejlepší relaxační a houpací křesla.

Žena odpočívá na houpacím křesle

Houpací křeslo jako součást moderní domácnosti

Mohlo by se zdát, že houpací křeslo patří do minulosti, ale opak je pravdou. Díky své nadčasovosti a originalitě je pořád v souladu s designovými trendy, a tak má své místo i v moderní domácnosti. Skvěle se hodí především do obývacího pokoje nebo ložnice, ale využijete jej i venku.

Kvalitní modely houpacích křesel disponují i praktickými doplňkovými funkcemi, které výrazně přispějí k vašemu pohodlí. Nejpraktičtější z nich je polohovatelné opěradlo, které vám umožní přizpůsobit křeslo vašim potřebám. Oceníte ale i praktickou podnožku. Ta může být buď integrovaná nebo samostatně stojící, a tak si můžete vybrat variantu, která vám vyhovuje víc.

Pokud milujete čtení nebo si prostě rádi opíráte ruce, pořiďte si křeslo s opěrkami. Tento model si oblíbí i maminky, pro něž bude při uspávání miminka představovat nepostradatelného pomocníka. Nezbytným doplňkem na houpacím křesle jsou bezpečnostní zarážky. Díky nim se při houpání nerozkývete až příliš a nepřevrhnete se s celým křeslem dopředu ani dozadu.

Různé druhy relaxačních křesel

Relaxační křesla jsou k dispozici v různých stylech a designech, a tak si mezi nimi vyberete nejen v případě, že obdivujete klasický či nadčasový vzhled. Najdete mezi nimi totiž i moderní masážní křesla disponující technologicky pokročilými funkcemi, mezi něž patří například možnost nastavení různých druhů masáží, vibrace nebo vyhřívání. Nechybí ani robustní polohovatelná křesla, která umožňují nastavení nejen zádové opěrky, ale i podložky nohou.

Ke klasickým modelům patří například ušáky, na jejichž široké zádové části se nacházejí ikonické „uši“, po nichž křesla získaly svůj název. Další variantou je takzvané motýlí křeslo, které tvarem připomíná motýlí křídla a vyznačuje se lehkou konstrukcí a koženým potahem bez polstrování.

Proč zvolit relaxační křeslo

Tento druh křesla bude pro vás skvělou volbou zejména v případě, že toužíte po maximálním pohodlí, a to i při dlouhodobém sezení. Mají také dostatečně vysokou zádovou opěrku, která přispívá k celkovému komfortu.

Houpací i relaxační křesla mají spoustu skvělých vlastností. Spojuje je však to, že vynikají stylovým designem, který z nich snadno udělá dominantu pokoje, a pohodlností, tudíž při výběru záleží hlavně na vašich preferencích.