Jak si zařídit a vybavit černobílý interiér v jakémkoliv pokoji v domácnosti

Černobílá koupelna

Interiér v černobílém provedení je moderním stylem, jehož šik elegantní vzhled se hodí do každé místnosti v domácnosti. Kontrastní barvy černá a bílá dávají prostor k experimentování s doplňky, jejich vzory a materiály. Vše je ale nutné správně nakombinovat, aby výsledný interiér nepůsobil příliš chladně a stroze.

Měli byste myslet také na to, aby barvy seděly do stylu vašeho domova a nerušily celkový dojem. Ve stylové černobílé si můžete vybavit obývací pokoj, ložnici i koupelnu.

Vyvážení černobílého interiéru

V první řadě je třeba mít jasno, zda toužíte po dominanci bílé, či černé barvy v interiéru. Bílá barva pokoji dodá na vzdušnosti, černá zase přidá dotek tepla a symetrie.

Pokud si chcete zařídit obývací pokoj v černobílé, vyplatí se sáhnout po větším kusu nábytku černé či bílé barvy, jímž může být prostorná pohovka nebo černobílá obývací stěna. Obě barvy jsou poměrně dominantní a je důležité s nimi v interiéru pracovat s citem, tudíž jeden větší kus nábytku bohatě postačí.

Intenzitu dominantního nábytku harmonicky vyvážíte dalším vybavením pokoje v opačných barvách. Vhodné jsou stěny vymalované na bílo, tapety s geometrickými vzory nebo menší stolek uprostřed pokoje, který vytvoří oku lahodící kontrast. Pro ještě líbivější a kontrastnější vzhled je vhodné umístit velká zrcadla či závěsné skříňky. Protiklad barev se postará o správnou symetrii pokoje a bude působit větším dojmem.

Černobílá ložnice a koupelna

Stejný způsob při čarování s černobílou se dá uplatnit také v ložnici. Hodí se do ní masivní čalouněné postele, ale i kovové s designovým zdobením. Opět je na místě zvolit si jednu dominantní barvu a zbytek pokoje doladit například nočními a toaletními stolky v opačném odstínu.

Do černobílé ložnice a koupelny se hodí nábytek ze dřeva a doplňky z kovu, které vyváží ostré přechody barev. Koupelnový nábytek, skříňky a závěsná zrcadla v kombinaci bílé barvy a dřeva navíc působí čistým a útulným dojmem.

Černobílý obývací pokoj

Interiérové doplňky, jako jsou obrázky, tapety a závěsy, vám dovolí zapojit do místnosti další barvy, které stejně jako dřevo zjemní dominantní černou.

S černobílým interiérem si rozumí barvy šedá, levandulová, béžová, ale i sytější rudá nebo oranžová. Na první pohled možná chladnější vzhled vám pomůžou rozjasnit také květiny a moderní osvětlení.

Černá okna v interiéru

Nejvíce černá okna vyniknou v interiéru skandinávského a moderního stylu, kde nebudou působit příliš dominantně. Zejména pokud příjemnou harmonii podpoříte nábytkem ze dřeva a vybavením v bílé a šedé barvě.

Okna v černé barvě se vyrábí rozličných materiálů a výběr se odvíjí od osobní preference a stylu domácnosti.

Zařiďte si moderní černobílý interiér podle těchto tipů a nebojte se zároveň i trochu experimentovat. Barvy černá a bílá k tomu přímo vybízí.