Zahradní houpačka poslouží pro relax i stmelí celou rodinu. Jak ji vybrat?

Zahradní houpačky ve variantě zahradního vajíčka

Zahrada je oázou klidu, která by měla být vybavena vhodným zahradním nábytkem. Kromě vhodného nábytku, jako jsou stoly a židle, se na zahradě bude vyjímat také houpačka, která zajistí blažený odpočinek pro dospělé a příjemnou zábavu pro děti.

Při výběru správné zahradní houpačky je třeba dbát na určitá kritéria, jež vám zajistí bezpečné a pohodlné užívání. Které faktory jsou nejdůležitější a co by zahradní houpačka měla splňovat?

Jak si vybrat zahradní houpačku

Nejdůležitější je v první řadě bezpečnost a velikost houpačky. Zahradní houpačky musí být pevné konstrukce a na dnešním trhu najdete několik provedení. Vyrábí se houpačky dřevěné, kovové i hliníkové.

  • Na dřevěné houpačky rustikálního stylu se nejčastěji používá kvalitní dřevo z borovice, dubu či cypřiše. Houpačky disponují sklopnými opěrnými částmi, které zajistí příjemné ležení, jsou robustnějšího vzhledu a hodí se pro vícečlenné rodiny.
  • Hliníkové houpačky patří mezi nejkvalitnější na trhu a pozornost budí moderním vzhledem a silnou konstrukcí, s níž se lehce manipuluje. Jedinou nevýhodou je vyšší cena, a na českém trhu se tak vyskytují méně.
  • Ekonomičtější a stále skvělou volbou jsou moderní kovové houpačky, jejichž pevná konstrukce zajistí maximální stabilitu a komfort v jednom.

Vždy je vhodné vybírat houpačku také podle toho, kolik členů domácnosti v ní bude sedět. Od toho se odvíjí i nosnost houpačky a její celková velikost.

Typy polstrování na houpačku

U zahradních houpaček je také nutné myslet na vhodné polstrování.

Měkké a pohodlné polstrování je nejvhodnější z bavlny, která je odolná proti vlivům počasí a slunečnímu svitu, nepromokavá a lehce pratelná. Pro ještě větší udržitelnost se oplatí mít na houpačku ochrannou plachtu, která chrání před nepřízní počasí, a tudíž má houpačka i delší životnost.

Dalším vhodným materiálem polstrování je také ratan a vedlejší, ale ne méně důležitou roli hraje volba barvy polstrování, která doladí celkový vzhled zahradní houpačky.

Zahradní vajíčko

Na trhu najdete také menší zahradní houpačky, například ty ve stylu vajíčka. Zahradní vajíčko je elegantním a moderním doplňkem do zahrady i na terasu, nezabere tolik prostoru jako klasická houpačka a je také nadmíru pohodlné.

Při výběru zahradního vajíčka je třeba dbát na pevnou konstrukci, na níž vajíčko visí a vyplatí se myslet i na vhodný materiál, který musí být odolný proti nepříznivým vlivům počasí. Pro zaručení pohodlí je nutné vajíčko vybavit i poduškou a polštářem, který je nejlepší volit z bavlny.

Zahradní houpačka je potěšením i účinný nástroj pro stmelování rodiny. Vyberte si tu správnou a uvidíte, kolik radosti vám přinese.