Jak si zařídit obývák s krbem? Podívejte se na několik osvědčených tipů

Obývací pokoj s krbem

Uvažujete nad tím, že si váš obývací pokoj zútulníte krbem? V takovém případě se hodí myslet také na kompletní vybavení a zařízení celého pokoje, aby vám místnost ladila do nejmenšího detailu. V dnešním článku tak najdete inspiraci, jak váš obývací pokoj s krbem co nejlépe sladit, ale i co za nábytek by v něm nemělo chybět.

Krb uprostřed místnosti je většinou ústředním bodem celého pokoje a kromě praktické stránky plní také tu dekorační. Je proto třeba vybrat si nábytek a vybavení, jež se bude hodit právě k vámi zvolenému krbu.

Vhodné vybavení ke krbu

Před pořízením krbu do obývacího pokoje se na prvním místě vždy vyplatí myslet na rozměry celé místnosti, ale také na rozložení a uspořádání nábytku. Volba zařízení se odvíjí i od toho, zda si zvolíte krb situovaný uprostřed místnosti, závěsný či ten u stěny. Vždy je ovšem vhodné volit pohovky a komody rozměrnějších velikostí, které vybalancují prostor v obýváku.

Pokud máte krb u stěny, je nejen praktickým řešením umístit vaši obývací stěnu a skříňky s policemi po jeho stranách. Nejen, že ušetříte prostor, ale tímto umístěním se obývák i opticky prodlouží. Jestliže je váš obývací pokoj menších rozměrů, můžete po jedné straně nainstalovat například jednu polici s křesílkem, designovou lampu a vytvořit si útulný koutek ke čtení.

Krby jsou nejvhodnější v kombinaci s rustikálním nábytkem z masivního dřeva, jež doladí útulnou atmosféru obývacího pokoje a zároveň krbu dovolí vyniknout. Nemusíte se bát ani moderního stylu obývacích stěn, které je vhodné sladit s dalšími designovými doplňky a vybavením.

Doplňky pro obývací pokoj s krbem

V obývacím pokoji byste měli myslet i na další rozmístění kusů nábytku, jako jsou dřevěné konferenční stolky, komody či křesílka. Zkuste zaměřit svou pozornost také na stěny pokoje, které je na místě vymalovat v minimalistickém stylu, aby pokoj nepůsobil příliš plným dojmem.

Na stěnách vymalovaných v decentních barvách se budou vyjímat praktické závěsné skříňky, police a knihovny, které doladí styl obývacího pokoje a zároveň poskytnou další prostor na uložení osobních věcí. Pohrát si můžete také s umístěním obrazů a zrcadel, jejichž rozvěšení na stěnách roztříští pozornost a obývák s krbem provzdušní.

Nemusíte se bát ani stylových tapet, koberců se vzory nebo polštářků z různých textilií. Pokud to s nimi nepřeženete, dodají obývacímu pokoji na ještě větší útulnosti.

Vhodné rozložení na závěr

Aby váš obývák s krbem nepůsobil přeplácaným dojmem, rozdělte si jej na pomyslné zóny, do kterých nábytek i doplňky umístíte. Nábytek by neměl překážet při pohybu v místnosti a zejména se nesmí dostat do přímého kontaktu s ohněm z krbu.

Jak vidíte, nezáleží na tom, jaký styl obývacího pokoje máte. Inspiraci se meze nekladou a je jen na vás, který nábytek a doplňky s vaším krbem sladíte.