Aktuální trendy v nábytku

Tak jako tolik jiných věcí se i trendy v nábytku střídají v současné době rychleji než dřív. Kdysi totiž móda přežívala desítky, někdy i stovky let – dnes se mění v podstatě ze dne na den. Proto je důležité si uvědomit, že bychom si náš domov měli zařizovat tak, aby nám v něm bylo dobře a nikoli podle posledního módního diktátu. Trocha inspirace však ještě nikomu neublížila. Proto vám chceme představit několik aktuálních trendů, které zrovna hýbou světem interiérového designu.

Oblé tvary

Ačkoli by s tím modelky z přehlídkových mol asi nesouhlasily, křivky jsou IN. Právě totiž letí měkce a pohodlně působící kusy nábytku — sedací soupravy, křesla apod. Zakulacuje se vše, co je možné zakulatit – tedy konferenční stolky, dekorační polštáře a další prvky. Oproti předešlému trendu, který velel vše udělat co nejhranatější, působí oblost v nábytkové linii daleko útulněji a pohodlněji.

Barvy a barvičky

Co se týče barev, jsou interiérové trendy velmi otevřené. Samozřejmě je tedy nejlepší vybrat si takové barevné ladění, ve kterém se vy sami budete cítit nejlépe. Pokud bychom ovšem měli vypíchnout některé z nejčastěji zmiňovaných barevných trendů, pak je to určitě stará dobrá kombinace černé a bílé. Do té pak můžete sladit celý pokoj – stejně jako do dalšího trendu – přírodních tónů surového dřeva a kůže. Barvičky, kterými si můžete interiér krásně oživit v podobě bytových doplňků, jsou aktuálně výrazná fialová nebo smaragdově zelená.  

Skandinávský design

Trendy ze severu se drží na žebříčku oblíbenosti už pěkně dlouhou dobu – a vypadá to, že se tam udrží i nadále. Základem skandinávského stylu je masivní dřevo ve svém surovém odstínu, doplněné světlými doplňky. Vše je obecně laděno do světlejších tónů a nenajdete zde žádné zbytečné ozdůbky či kudrlinky.

Kuchyňská revoluce

Jednou z nejvýraznějších proměn prošel za poslední dobu patrně design interiéru kuchyně. Trendy kuchyň je laděná do čím dál tmavších tónů – například dřez, který není černý nebo alespoň tmavý, je dnes vyloženě out. Dalším výrazným trendem, který vzhled kuchyně moc hezky oživí, jsou dvoubarevné kuchyňské linky a komplety, kdy jsou horní skříňky laděny do jiných barev než ty spodní.

Květinová generace

Ne, zatím se do módy nevrací životní styl hippies – mluvíme zde totiž o skutečných květinách. Prim hrají ty opravdové, živé květiny. Chybu ale neuděláte ani s květinovými vzory – na tapetě, čalounění i záclonách a závěsech jsou květiny stále v módě.