Masivní dřevo - masiv

Masivní dřevo, nejstarší a stále nejlepší řešení výroby nábytku. Masivní dřevo má na výrobu skvělé parametry. Dá se snadno opracovat, má dostatečnou pevnost a trvanlivost, je krásné na pohled, širé možnosti finální podoby dřeva, ať již pouze lakováním, či mořením na téměř jakýkoliv odstín, až po voskování, olejování a také v neposlední řadě je ekologické, přírodní a krásně voní. Nábytek z masivu může být klasický tzv. selský - na chalupu, venskovské stavení, nebo i moderním designu, až po umělecké kusy, kde jsou různé dekorativní vyřezávané prvky - ozdoby, různé kolumny, ap.

Nábytek se vyrábí z různých typů dřeva, od smrknového, borovicového, přes tvrdé dřevo akát, jasan, buk, dub, až po tropické dřeviny s velkou hustotou vhodné jako koupelnový nábytek či nábytek na terasu, kterému nevadí vlhkost.

Dřevěný nábytek je také samozřejmě dražší na výrobu, ať již prací a technologiemi výroby tak i materiálem  (jen orientačně např. kubík šušeného bukuvého dřeva stojí až 30 000,- kč a dubového až 40 000,- kč, některé tropické dřeviny jsou o hodně dražší.), proto je cena tohoto nábytku jiná, než u nábytku z dřevtřísky. Výrobci dokáží nejčastěji snížit cenu masivního nábytku tak, že korpusy, případně police jsou z dýhované nábytkové desky, kde tato deska je potažena cca. 1 mm silnou přírodní dýhou ve stejné barvě a materiálu jako ostatní části nábytku - dvířka, fronty ap.