Kůže

Kožený materiál je považován za nejkvalitnější a je známkou luxusu. Jde o přírodní materiál, který se vyrábí nejčastěji z hovězí kůže - nejnižší cena. V současnosti je kůže nejčastěji používaný materiál s ideálními vlastnostmi pro výrobu sedaček. Zpracovaná kůže se nazývá useň, ale slovo kůže se používá jako synonymum slova useň. Useň je prodyšná, měkká, má velmi dobré absorpční schopnosti a je schopna se přizpůsobit individuálnímu tvaru. Není dokonalejší materiál pro sedačku, jako je kůže. Kůži lze natáhnout a tvarovat, aby dobře pasovala. Zároveň si však udržuje tvar, prodyšnost a své další charakteristické vlastnosti. Kůže je zkrátka nejlepší na výrobu kožených sedacích souprav a dosud nikdo nevynalezl žádný jiný materiál, který by se jí vyrovnal.

Výhody kůže: Kožená sedací souprava si při správné údržbe dokáže zachovat svou krásu mnoho let! Kůže se dokáže přizpůsobit podmínkám tím, že vstřebáva vlhkost, ale nepropustí ji dovnitř. Prává kůže je teké odolná vůči ohni. Další výhodou je její pevnost a odolnost - při vylití tekutiny ji stačí lehce setřít.

Nevýhody kůže: Pořízení kožené sedací soupravy má i nevýhody a tím je hlavně vyšší pořízovací cena - ovšem při zachování některých zásad péče se tato investice vyplatí a bude Vám sloužit spoustu let ve skvělém stavu. Někomu může být nepříjemný styk lidké kůže s koženou sedací soupravou - v létě může lepit a  zimě zase zezačátku studit.

Zásady péče o kůži: Koženou sedací sopravu neumistňujeme na příme světlo (slunce, lampy, lustry) a v blízkosti topení. V interiéru, kde sedačku umístnime, by měla být teplota mezi 10°C až 30°C a vlhkost mezi 40% - 70%. Pro udržení kůže v optimálním stavu bychom se měli vyvarovat styku sedačky s ostrými předměty a domácimi mazlíčky.

Péče o kůži: Koženou sedací soupravu je nejlépe jednou týdne zbavit prachu - vysát prach v záhybech sedací soupravy a poté očistit pouze vhlkým bavlněným hadříkem namočeným v čisté vlažné vodě - chemické prostředky by mohli kůži poškodit nebo znehodnotit. K péči o koženou sedací soupravu patří také její impregnace, která zajistí větší odolnost kůže a dodá jí potřebnou vlhkost.