Jaro je tu - vybíráme zahradní nábytek

Poslední útoky letošní zimy jsou snad již definitivně za námi a my se konečně můžeme začít pořádně těšit na jaro. Právě jaro je, mimo jiné, tou nejvhodnější dobou pro pořízení zahradního nábytku do vaší zahrady. Budete totiž mít dostatek času, abyste si vše pořádně rozmysleli, vyměřili, připravili a následně si celé léto užívali pohodičku na čerstvém vzduchu. Aby se ale z pohody nestala nehoda, měli byste si při výběru zahradního nábytku ujasnit pár základních věcí.

K jakému účelu chcete zahradní nábytek využívat?

Chystáte se v létě grilovat s přáteli a pořádat soukromé zahradní party? Nebo byste nejraději svou zahradu využívali k slunečné siestě a odpočinku? Chcete zabavit své ratolesti ale zároveň je mít stále na očích? Každý kousek zahradního nábytku se hodí k něčemu jinému:

Posezení s rodinou a přáteli

Vybírat budete patrně jídelní stůl a k němu vhodné židle. Pokud si však potrpíte na pohodlí a máte rádi luxus, poohlédněte se rovnou po zahradní sestavě. S tou se vaše zahrada nebo terasa promění ve skutečný obývací pokoj pod širým nebem.

Relaxace

Chcete-li si užívat ničím nerušeného klidu, obklopeni jen zelení vaší zahrady, budete nejspíš potřebovat nějaké to pohodlné sezení. Zahradní křeslo vám poskytne požadovaný komfort, a to i na menší zahradě, terase nebo na balkoně. V případě, že máte na zahradě bazén, anebo chcete nachytat pořádnou dávku bronzu, zvolte zahradní lehátko – budete si připadat jako na luxusní wellness dovolené.

Zábava

Jestliže máte malé děti, anebo jste sami v duši malými dětmi zůstali, bude pro vás trefou do černého zahradní houpačka. Kolébavý pohyb uklidní i věčné neposedy a z pohodlí měkkých polštářů se vám nebude chtít slézt.

Velikost i umístění jsou důležité

Selský rozum nám jasně říká, že si nemůžeme pořídit nábytek, který je do zabrané plochy větší než naše zahrada. Zní to jako samozřejmost, přesto byste si ale měli uspořádání vaší zahrady velmi dobře promyslet a předem určit místo, kam chcete svůj nový nábytek postavit. Tento vytyčený prostor si pak dobře vyměřte a získáte tak velmi jasnou představu o maximálních možných rozměrech nového nábytku.

Zásadní roli hraje i to, zda budete chtít umístit svůj nový nábytek na zakrytou/zastřešenou terasu nebo do volného prostranství pod širé nebe. V prvním případě se v podstatě nemusíte ve volbě materiálu nábytku nijak omezovat. Pokud ovšem nebude váš nábytek nijak chráněný před povětrnostními vlivy, měli byste se více zajímat o odolnost použitého materiálu a případně i o vhodný způsob jeho ideální údržby.