Víte, čemu byste měli věnovat pozornost při výběru nábytku na terasu?

Relaxaci na zahradě či terase se nic nevyrovná. Možná jen rodinné grilování. V každém případě budete potřebovat funkční a kvalitní zahradní nábytek.

Ujasněte si například, jaké kusy nábytku využijete a kolik jich má být. Vždy klaďte důraz na kvalitu a přemýšlejte i o následné údržbě. Nábytek na terasu by také měl odpovídat vašemu stylu.

Zaměřte se na typové složení sady zahradního nábytku

Hodláte na terase pořádat rodinné večeře, anebo spíš relaxovat? Od plánovaného využití terasového nábytku by se měla odvíjet i jeho skladba. Pokud počítáte především s grilováním a hodováním na terase, vyberte si některou z jídelních souprav. Obsahují stůl či stoly různých velikostí a také určitý počet židlí.

Plánujete spíše relax? Zaměřte se na zahradní lehátka, různá polohovací křesla či houpací sítě. Pořídit si můžete také houpací lavici, kterou je možné rozložit do vodorovné polohy.

Ujasněte si, který styl se vám líbí, a přizpůsobte mu veškeré vybavení terasy

Jste fanoušky moderního stylu, čistých linií a geometrických tvarů? Možná se vám naopak líbí členitý nábytek s ozdobami a oblinami – v tom případě byste si mohli oblíbit třeba sedací soupravu Rosita. Výběr stylu zahradního nábytku je čistě na vás. Myslete ale na to, že časem možná budete dokupovat další vybavení terasy a styl jednotlivých prvků by se neměl příliš lišit.

 

Podívejte se na naší kompletní nabídku ZAHRADNÍHO NÁBYTKU a objevte další zajímavé sestavy.

nabytek-na-terasu-rosita

Kromě tvaru nábytku můžete jeho styl vytvářet i pomocí doplňků a textilních prvků – třeba podsedáků. Seženete elegantní béžové podsedáky, ale také ty ve veselých barvách a retro stylu.

Zajímejte se o kvalitu – nejlevnější varianta se nemusí vyplatit

Tak jako u všeho, i u zahradního nábytku je zásadním prvkem jeho kvalita. Jde o výraznou investici, a tak si na jeho nákup nechte dostatek času. Projděte různé obchody, pečlivě si prohlédněte materiál a nebojte se zkoušení.

Zahradní židle po dosednutí nepříjemně skřípe a stůl se podivně viklá? Barva se olupuje a materiál vypadá opotřebovaně? To je jasné znamení, že máte hledat jinde.

Nechcete věnovat údržbě nábytku mnoho času? Pak nekupujte dřevo ani ratan

Upřímně si přiznejte, jakou údržbu budete schopni svému nábytku dopřát. Pokud vám nevadí časté natírání a ošetřování choulostivého dřevěného nábytku, máte vyhráno a můžete si pořídit třeba i terasový nábytek z náročných exotických dřevin.

Jestli ale hledáte bezúdržbovou variantu, pak zapomeňte na přírodní materiály – jako je dřevo nebo ratan. Poohlédněte se raději po zahradním nábytku z kvalitního plastu nebo po kovovém, ať už z hliníku či odolné oceli. Doporučujeme například soupravu Cannes.

nabytek-na-terasu-cannes

Nepodceňte kvalitu, ale ani materiál a údržbu

Výběr zahradního nábytku má svá specifika. Kvalita je zásadní, stejně jako zvolení správného materiálu. Od toho se odvíjí i nutnost pravidelné údržby. Složení sady zahradního nábytku je čistě na vás – řiďte se jeho budoucím využitím. Můžete také vybírat z mnoha stylů – jistě najdete ten svůj.

 

Podívejte se na naší kompletní nabídku ZAHRADNÍHO NÁBYTKU a objevte další zajímavé sestavy.