Poznejte výhody jídelního stolu z masivu!

Poznejte výhody jídelního stolu z masivu! Vypadá krásně a dlouho vydrží

 

Zařizujete kuchyň či jídelnu nebo jen uvažujete o novém jídelním stolu? Jedním z nejdůležitějších faktorů je bezesporu jeho materiál. Vyberte si masiv a nebudete litovat.

Masiv je přírodní materiál vyráběný z měkkého i tvrdého dřeva. Disponuje řadou předností, kvůli nimž si ho oblibuje stále více lidí.

Podle čeho správně vybrat jídelní stůl? Důležité jsou tyto aspekty

Pro velkou část lidí je rozhodující pouze cena a vzhled. To je však poněkud krátkozraké a tímto přístupem riskujete, že s koupí budete nakonec nespokojení. Záleží totiž i na dalších atributech.

Jako první by vás měla zajímat velikost stolu. Proto při výběru myslete na to, kolik prostoru nabízí vaše kuchyně či jídelna. A také na to, kolik členů má vaše domácnost. Nikdy však není na škodu brát v potaz i možné návštěvy. Co když přijde na návštěvu rodina či přátelé? Budete se moci společně najíst u jednoho stolu? Myslete i na to, že na stůl nepatří jen talíře – své místo by tam měla mít i dochucovadla, mísy s přílohami, pití, případně váza s květinami.

Pro pohodlné stolování se doporučuje, aby každý měl kolem sebe alespoň 60 centimetrů do šířky prostoru. S velikostí stolu pak souvisí i výběr jeho tvaru, který je opět třeba přizpůsobit velikosti a zařízení dané místnosti.

Proč je zrovna jídelní stůl z masivu tou nejlepší volbou pro váš domov?

Při volbě materiálu je klíčové, aby byl praktický, odolný a při stolování poskytoval dostatek pohodlí. A právě v tom masiv vyniká. Oblíbíte si ho díky nenáročné údržbě – snadno z něj odstraníte mastné skvrny, prach i jiné nečistoty. Disponuje také vysokou odolností a s tím spojenou dlouhou životností, tudíž vám stůl dlouho vydrží.

Mezi jeho hlavní přednosti určitě také patří originální design, který do místnosti vnese přírodní krásu a nezaměnitelný styl. Obvykle si navíc můžete vybrat z pestré škály druhů dřeva – například jídelní stůl z dubového, bukového či ořechového masivu. A také z různých barevných odstínů nebo povrchových úprav (olej, vosk či lak).

Aby stravovací kout působil uceleně, je třeba ho designově sladit, proto není od věci jídelní stůl doplnit o židle z masivu nebo rovnou pořídit celý jídelní set z masivu.

Podívejte se na naší kompletní nabídku NÁBYTKU Z MASIVU.