To nejlepší pro vaši předsíň

Vstupní prostor v bytě patří mezi velmi náročná místa při plánování vybavení. Často velmi malý prostor musí poskytovat dostatečné zázemí pro uložení bot, svrchníků, ale také doplňků, tašek, deštníků. Při ranním spěšném odchodu do práce a do školy je příjemné najít veškeré potřebné věci na svých místech. Ne vždy je však možné omezený prostor vybavit ideálním počtem polic, skříní a dalšího předsíňového nábytku.

Předsíňové sestavy

Skvělou variantou jsou sestavy, které kompozici prostoru vyřeší za vás. Zpravidla jsou navržené jako předsíňová stěna. Jednodílný kus nábytku nabízí prostor pro uložení bot, věšák pro zavěšení kabátů nebo bund a v nejvyšší úrovni prostor pro doplňky. Předsíňové sestavy můžete vybírat v různých šířkách, podle dispozic vašeho bytu. Uzavíratelná šatní skříň je často doplněná velkým zrcadlem. Elegantní a jednoduché řešení se hodí do panelových bytů, ale i domů.

 

Botníky a stěny

Další variantou, která vám dá větší možnost kombinovat a uzpůsobit prostor podle svého, je kombinace věšáková stěna a botník. Botníky můžete volit jako otevřené policové regály, ale i jako praktické uzavíratelné skříně se speciálně uzpůsobenými policemi. Věšáková stěna výborně zakryje a ochrání část stěny. Bez vrtání do zdiva vám nabídne dostatečnou plochu se stylově řešenými háčky pro zavěšení oblečení. Může být doplněná i sedací částí.

66361-30

Předsíňová stěna ukládá věci v patrech. Nejspodnější část patří botám, usnadňuje údržbu, zabrání znečištění oblečení. Prostřední část slouží pro uložení kabátů, bund, nejvyšší police patří lehkým doplňkům. Při zařizování však myslete na všechny členy rodiny - předsíňová sestava může zohlednit i uložení vodítka pro psa, helmy pro děti na kolo, nejmenší děti uvítají malé kapsáře na čepice a rukavice ve výšce, ke které sami dosáhnou.

 

Efektivní využití prostoru

Při výběru nábytku do předsíně vždy dobře zvažte nejen dostatek prostoru pro uložení věcí, ale i barvu a styl. V malých interiérech doporučujeme vybírat světlé dřevo nebo dekory, které prostor opticky zvětší a osvětlí. Zajímavé jsou možnosti instalace LED osvětlení přímo do nábytkové stěny. Bodová světla nebo reflektory dodají příjemnou atmosféru. Často se pro optické projasnění využívá i velké zrcadlo.

 

Dobře také uvažte volbu otevřených polic nebo uzavíratelných skříní. Nedostatek místa efektivně využijí vestavěné skříně nebo skříně s posunovacími dveřmi. Oblečení i obuv budou schované a celá předsíň zapůsobí volněji a uklizeně s minimální námahou.