Ošetření a impregnace kožených sedaček / koženého nábytku

Kožená sedačka či kožený nábytek je vždy vhodným kusem nábytku, jde o přírodní materiál, který svoji strukturou a vůni patří do každého interiéru. Kůže je specifický materiál který potřebuje i svou specifickou péči.

Kůže by měla být čištěna v závislosti na intenzitě jejího užívání a jakýkoli čerstvé nečistoty by měly být ihned odstraněny suchým hadříkem.

Nábytek z kůže – nejčastěji kožené sedací soupravy - záruka se nevztahuje na škody na mechanické, tepelné nebo chemické (vyplývající z nesprávného čištění), stejně jako přirozené opotřebení, například zvrásnění nebo vytažení kůže na sedadlech. Bezproblémové, dlouhodobé užívání koženého nábytku a sedaček zaručuje pouze použití profesionálních produktů pro péči o kůži a základní principy ošetření. Pouze schválené přípravky určené výhradně pro přírodní kůže ji dávají náležitou péči. Kůže je přírodní materiál, která jako organická hmota reaguje na vnější prostředí. Vydělávání kůže je podrobeno komplikovaností zpracovatelských kroků, které ji zbavují její regenerační schopnosti. Při výrobě se používají různé prostředky a maziva, aby byla kůže na konci tohoto výrobního procesu měkká a pružná. Nicméně, během užívání se tyto látky odpaří a zanechají kůži bez ochrany proti škodlivým činitelům, jako jsou změny teploty, vlhkosti a především sůli, která je obsažena v lidském potu. Kožené sedačky a nábytek jsou vystaveny škodlivým vlivům, jako je teplota okolí (sluneční záření, ohřívače), a soli obsažené v potu člověka. Sůl a teplota může způsobit přeschnutí kůže, což může mít za následek tvrdnutí a praskání a to zejména v místech často používaných a vystavených v kontaktu s lidskou kůží nebo vlasy. Aby zůstala kůže na sedačce, nábytku dlouho lesklá a zachovala si svoji krásu je potřeba pravidelně ji podrobit konzervaci. V závislosti na intenzitě používání by kožená sedačka měla být ošetřena cca. 2-4 ročně. Je proto také důležité, aby se kůže ošetřovala průběžně po znečištění hrubými nečistotami, pomocí speciálních prostředků k péči o ni – najdete ZDE.

Doporučuje se provádět první impregneční ošetření ihned po koupi nábytku. Tím se snižuje riziko trvalých skvrn a usnadňuje následné čištění. Kožené sedačky je nejlépe otřít nasucho hadříkem nebo vysát, nejlépe každý týden, nebo hadříkem namočeným v příslušném přípravku. Při čištění věnujte zvláštní pozornost oblastem náchylných k častému kontaktu s lidskou pokožku a vlasy. Po každém čištění povrchu kůže, k zajištění její ochrany, použijte speciální konzervační krém -  aplikovat jej na celý povrch měkkým hadříkem, při současném zachování zvláštní pozornosti oblastem náchylných k častému kontaktu s lidskou pokožku a vlasy. Tato konzervační údržba v případě ušpinění, chrání povrch kůže před poškozením.

686

Nábytek vyrobený z umělé kůže eko-kůže - pro čištění, použijte měkký hadřík a roztok s jemným mýdlem a vlažnou vodou. Tento typ povrchu by neměl být nadměrně znečištěný. Záruka nebude uznána, pokud byl povrch vystaven znečištění, které vzniklo v důsledku kontaktu s předměty, které obsahují aktivní barviva.

Pokud se o kožené sedací soupravy / nábytek budete starat, odmění se Vám dlouhou životností a příjemným vzhledem a vůní.