Jak spojit obývák s ložnicí: Poradíme vám, jak vyzrát na omezený prostor

Zařizujete garsonku či byt 1+1? Pak určitě řešíte, jak skloubit obývák a ložnici v jednu místnost. Jaký nábytek je vhodný a kam ho umístit, aby vám zbytečně nepřekážel?

Spaní v obývacím pokoji, kde budete trávit čas s návštěvami, rozhodně není ideální. V malých bytech to však jinak nejde. Naštěstí existují způsoby, jak nedostatek prostoru elegantně vyřešit.

4 způsoby, jak snadno vyřešit postel v obýváku. Jaký si vyberete vy?

Než začnete vybírat skříně a další nábytek, nejprve byste si měli rozmyslet, jak se popasovat s tím nejdůležitějším – postelí. Nejběžnější řešení představují rozkládací sedačky. Přes den vám poslouží jako pohodlná pohovka a v noci se hravě promění ve dvojlůžkovou postel. Dbejte ovšem na své zdraví a vybírejte jen ty kvalitní, jinak riskujete bolesti zad. Kvalitu poznáte podle pevného lamelového roštu, na kterou patří pružinová matrace bez mezer.

rozkladaci-sedacka

Dalším řešením je spaní v patře. Vyvýšená postel se nejvíce hodí do bytů s vysokými stropy. Největší výhodou takového rozhodnutí je, že z celkové plochy místnosti neubyde ani metr čtvereční. A zároveň se pod konstrukci vejde i posezení s konferenčním stolkem.

Pokud váš byt nedisponuje vysokými stropy, místo vám ušetří sklopná postel. Ve dne bude přirozenou součástí obývací stěny, v noci plnohodnotným lůžkem. Navíc obvykle mají úložný prostor, kam můžete uschovat matraci, rošt, polštáře i povlečení. Posledním řešením je potom postel za zástěnou. Jednoduše vytvoříte v místnosti spací koutek, který zakryjete například obývací stěnou či knihovnou. Jasně tím v pokoji oddělíte obývak a ložnici.

Jak na vhodný nábytek?

Základem je výběr nízkého nábytku. Díky tomu bude místnost opticky působit větší než doopravdy je. A navíc zůstane příjemně vzdušná a prosvětlená. Vysoký nábytek naopak pokoj opticky zmenší a zamezí přístupu světla.

Při zařizování malého bytu se rozhodně vyplatí řídit se rčením méně je někdy více. Při nákupech je snadné nechat se unést, přesto dbejte na to, aby váš domov nepůsobil jako skladiště nábytku. Boční stěnu místnosti je vhodné vybavit pouze jedním kusem nábytku, ideálně knihovnou, která je typická pro obývák i ložnici.

Vždy se snažte ušetřit co nejvíce místa a výsledek bude stát za to

Ačkoliv nutnost spojit obývací pokoj s ložnicí do jedné místnosti není ideální, snad jsme vás přesvědčili, že stačí trocha fantazie a i malý byt se může stát pohodlným a hezkým útočištěm. Vždy je však potřeba myslet na omezený prostor a přizpůsobit tomu vybavení interiéru.

Prozkoumejte naší nabídku nábytku do obýváku.