Obývací stěny se stále těší velké oblibě

Právě zařizujete obývací pokoj? Pak kromě sedací soupravy či konferenčního stolku vybíráte pravděpodobně i různé skříňky, televizní stolek a podobně. Jak ale nábytek po pokoji rozmístit?

Můžete například oddělit jednotlivé skříňky, vitríny a poličky a rozestavět je na různá místa s určitým odstupem. Další možností je obývací stěna, tedy veškerý nábytek poskládaný u jedné zdi.

Máte málo místa? S tím vám může pomoci obývací stěna

V interiérech se dnes oceňuje především vzdušnost a určitá forma minimalismu. Proto se může zdát, že obliba kompaktních obývacích stěn klesá. To je ale pravděpodobně jen dojem získaný z časopisů o bydlení – v praxi totiž najdeme stěny z nábytku v mnoha interiérech – a to i těch moderních. Nejde tedy o retro pozůstatek, jak by se možná mohlo zdát.

Obývací stěna je praktická obzvlášť ve chvíli, kdy bojujete s nedostatkem místa a nemůžete si dovolit plýtvat drahocennými centimetry na rozestupy mezi nábytkem. Obývací pokoj se tak většinou dělí na část se sedací soupravou a konferenčním stolkem a na část s obývací stěnou.

Aby obývací stěna nepůsobila tak masivně, můžete některé skříňky nahradit poličkami. Umístěte je třeba místo ne tolik potřebných vitrín.

Velký obývací pokoj ponechává více prostoru pro vaši fantazii

Máte dostatek místa? Pak se nebojte toho bez obav využít. Můžete si vybrat jednotlivé skříňky s různým počtem dvířek a zásuvek a velkoryse je rozmístit po obývacím pokoji. Mezi nimi se budou dobře vyjímat velké pokojové rostliny nebo třeba nápaditá váza.

Není ale potřeba to přehánět – pokud celou místnost zastavíte nábytkem a dekoracemi, rázem se opticky zmenší. Postupujte tedy s citem a dovolte interiéru, aby si zachoval svou vzdušnost.

 

BLADE4

Kompaktní stěnu nechcete, ale bojujete s místem? Máme řešení

Obývací stěna se hodí pro malé místnosti, jednotlivé skříňky pro ty větší. A co když nemáte dostatek místa, ale obývací stěnu nechcete? V tom případě popřemýšlejte o přesunu úložných prostor z obývacího pokoje do jiných místností. Ponechte jen sedací soupravu s konferenčním stolkem a případně stolek na televizor s malou skříňkou. Televizi můžete také připevnit na stěnu.