Interiéry v přírodních barvách vám připadají nezajímavé? Přemýšlejte o červeném nábytku

Pokud právě zařizujete interiér, řešíte pravděpodobně, který nábytek zvolit a do jakých barev místnosti vyladit. Uvažovali jste třeba o červeném nábytku?

Obecně se doporučuje volit střízlivé barvy nábytku či čalounění a ty výraznější přidat až pomocí doplňků. V módě jsou stále interiéry v basic barvách, jako je bílá, přírodní, šedá či černá. Jestli se vám podobně laděné pokoje zdají nudné, máme pro vás řešení: nábytek v červené barvě.

Seženete třeba červenou sedačku či kuchyň. Ale nejen to

Máte rádi červenou? Pak není důvod, proč se jí neobklopit doma. Asi nejjednodušší bude vybrat červenou sedačku. Různí prodejci nabízejí sedací soupravy v široké paletě barev. Většinou najdete právě i červenou, ať už jde o kombinaci s jinými barvami (například s černou, bílou či šedou), anebo čistě rudou. Můžete tak sehnat malé i velké sedačky, rozkládací sedací soupravy, sedačky s úložnými prostory a dokonce i červená křesla.

Kromě sedacích souprav určitě najdete i další druhy nábytku v červené barvě. Jen je potřeba tomu věnovat více času – červeně nalakovaný nábytek se tak často nevidí. Ovšem kromě kuchyní – tam je červená kombinace stále oblíbená. Jaký další červený nábytek si můžete opatřit?

Kdo hledá, najde. Kdo nenajde, ten si může pomoci vlastní šikovností

Bez větších problémů pravděpodobně seženete drobné kusy nábytku – třeba různé boxy či židle k jídelnímu stolu, obzvlášť plastové či koženkové. Se skříňkami a skříněmi už to bude těžší. Zkuste projít různé bazary nábytku anebo nepříliš známé obchody, které mohou nabízet i nábytek neobvyklého stylu a vzhledu.

Pokud se vám nepodaří najít vyhovující červený nábytek, zvládnete si ho jistě sami vytvořit z nábytku klasických barev. Stačí k tomu trocha šikovnosti, času, trpělivosti, dostatek červené barvy a štětec. Nudné a nevýrazné skříňky se po vašem zásahu změní v originální kousky. Rovněž můžete mít nábytek v různých odstínech červené a pro zajímavější efekt ho ještě patinovat – tedy dodat mu zdání stáří. K tomu pomůže třeba ocelový kartáč či brusný papír.

Pozor na volbu doplňků – červená si s dalšími výraznými barvami nemusí rozumět

K takto výraznému nábytku byste pak měli naopak volit doplňky ve střízlivějších barvách, jako je béžová či šedá, na stěny nejlépe bílá. Jestli ale přemýšlíte o interiéru třeba v námořnickém stylu, nemusíte se u doplňků zaleknout ani modré barvy.