Minimalismus

Jednoduchost, elegance, praktičnost, funkčnost, barevná střídmost a čístota línií - to jsou typické prvky tohoto stylu. Méně je někdy více, nebo v jednoduchosti je krása  - to je základní princip minimalismu... S tímto pojetím v architektuře a designu přišli umělci s rozvíjejícimi se technologiemi už v minulém století. Minimalistický styl je stvořen pro lidi, který mají neunáhlenej a pokojnej životní styl plný harmónie. Bydlení v minimalistickém stylu se sebou přináší volnost prostoru, vzdušnost a v neposlední řadě i eleganci. Při minimalismu se klade důraz na strohé tvary a linie, což má za důsledek vzdušný prostor bez zbytečných rušivých prvků.

Minimalismus v bydlení - v praxi ukazuje, jak s minimem prostředků (dekoraci a kusů nábytku) lze dosáhnout maximální užitečnost.... Pokud chcete zařídit svůj domov do minimalistického stylu, zbavte se zbytečností a nechte se pohltit čistými liniemi, které nebudou narušovat prostor.

Kořeny minimalismu se opírají o teorii, že prostor může nejlépe vyniknout tehdy, když bude co nejprázdnější - proto je základem i jistá míra zdrženlivosti. Vše, co v interiéru je, má své předem určené místo, svůj smysl a nic v něm není navíc. Tento styl má ještě jednu - obrovskú výhodu - opticky zvětší jinak na první pohled stísněný prostor.

moko

 

balder

 

REMIK WHITE_1