Jak vytvořit krásnou a funkční koupelnu

Styl bydlení se v posledních deseti letech proměnil. Nově realizované byty pracují s otevřeným prostorem, volně spojují hlavní obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Rodina žije ve velkém interiéru, kde spolu může lépe komunikovat, sdílet volné chvíle nebo jen odpočívat. Velké proměny zažívá vybavení koupelen. Nevzhledné minimalistické místnosti nahrazují větší a lépe uzpůsobené prostory. Koupelny kombinují moderní vybavení, jednoduché funkční linie a zaujímají větší důležitost.

Náročný úkol pro návrháře

I když je vaše koupelna dobře řešená prostorově, její vybavení patří mezi nejnáročnější úkoly. Místnost se potýká především s vysokou vzdušnou vlhkostí. Běžné materiály nedokáží vyrovnat kontakt s vodou a nevyhoví prostoru ani konstrukcí. Velmi brzy dojde k odlupování barev nebo horních dýh, změnám tvaru. Skříňky by nebylo možné správně dovírat. Při výběru se však nemusíte bát nevzhledných kompromisů ani sériově lisovaných doplňků z plastu. Moderní koupelnový nábytek je vyroben s přihlédnutím na vysoké zatížení. Kombinuje vysoce odolné materiály s efektivními ochrannými povrchy. Zachovává a zdůrazňuje žádanou pevnost a odolnost a zároveň nechává velký prostor pro práci s designem.

Jasný a svěží prostor

Velký výběr barev a designu vás provede při volbě dlaždic a kachlů. Výrobci zajímavě pracují i se vzhledem sprchových koutů. Klasické bílé vany využívají zajímavé drobné kombinace jiné barvy. Velký výběr však platí i u nábytku. Imitace světlého dřeva nebo upravené jednobarevné plochy dvířek a polic nábytku dokonale využijete v menším nebo tmavém interiéru. Světlé plochy koupelnu opticky rozjasní a zvětší. Navíc působí velmi dobře na psychiku, přináší pocit svěžesti a čistoty. Světlý koupelnový nábytek Linate vytvoří příjemný neutrální základ, můžete jej kdykoli snadno oživit barevnými doplňky nebo koupelnovým textilem.

Akcent elegance a luxusu

Velmi zajímavou možností je však nábytek Seso ve výrazných tmavých barvách. Ani v malé koupelně se nemusíte bát experimentovat. Využijte vaši originalitu. Tmavé části nábytku můžete dokonale kombinovat se světlejší barvou obkladů a podlah a jen zvýraznit zajímavě zpracovaný nábytek nebo dispozici místnosti. Při práci s prostorem můžete zajímavě využít i stropní svítidla. Pro koupelny jsou ideální volbou LED bodová světla. Směr i intenzitu světla můžete vést libovolným směrem a vytvořit originální a přitom velmi funkční prostor.

 

Nechte se inspirovat a prohlédněte si i barevné motivy, o kterých jste zatím neuvažovali. Moderně zpracované skříňky i doplňky vám nabídnou zajímavé varianty. Koupelnové vybavení je investicí do kvalitního nábytku s garancí dlouhé životnosti. Nedělejte kompromisy a dopřejte si krásnou koupelnu do nejmenšího detailu.