Na co se soustředit při výběru toaletního stolku?

Toaletní stolek se zrcadlem bílý

Která žena by se nechtěla cítit jako slavná filmová hvězda, když se chystá na předávání Oskarů? Se správně zvoleným toaletním stolkem si můžete tento hvězdný pocit dopřávat klidně každý den.

S toaletním stolkem už nebudete muset při nanášení make-upu balancovat u umyvadla v koupelně. Stane se vaší soukromou oázou, kde se budete moci v klidu nalíčit, vybrat si vhodné šperky, vyzkoušet nový účes anebo prostě jen relaxovat. Čemu byste měla věnovat pozornost při jeho výběru?

Pracujte s prostorem, který máte

Ze všeho nejdříve si naplánujte, na jaké místo ve vaší ložnici budete chtít toaletní stolek postavit. Pečlivě si vyměřte, kolik přesně na něj budete mít místa a následně již vybírejte stolky s rozměry v rámci naměřených údajů. Nezapomeňte, že u stolku budete také potřebovat pohodlně sedět: počítejte tedy i s místem pro sedátko či taburet.

Zrcadlo jako klíčový element

Zrcadlo je u toaletních stolků zásadní komponentou. K dostání jsou modely toaletních stolků s již zabudovanými zrcadly, ale i bez nich. K modelům samostatných toaletních stolků si můžete zrcadlo dokoupit – a to buď stolní, nebo nástěnné.

Kosmetický toaletní stolek

Pokud zvolíte druhou variantu, věnujte zvláštní pozornost tomu, do jaké výšky zrcadlo umístíte a v každém případě jej zavěste až poté, co si vyberete stolek.

Kolik budete potřebovat zásuvek?

Důkladně si promyslete, jak přesně budete chtít váš toaletní stolek používat. Budete se zde líčit, česat, nebo i vybírat šperky? Následně si udělejte velkou inventuru vašeho make-up arzenálu, náušnic, náramků a náhrdelníků. Podle výsledku tohoto vašeho malého auditu pak budete mít jasnější představu o tom, kolik úložného prostoru budete u toaletního stolku potřebovat.

Jaký zvolit styl?

Design toaletního stolku můžete buď podřídit ostatnímu vybavení pokoje, tak aby s ním následně splynul v jedno, anebo z něj můžete udělat ústřední bod celého prostoru, který bude svým provedením vyčnívat. Jediné, co byste měla při výběru toaletky dodržet, je stávající barevné ladění pokoje.

Materiál stolku

Při výběru materiálu máte k dispozici poměrně široké pole možností. Dřevo je však klasikou, která neomrzí a vždy vypadá dobře. Deska stolku by však vždy měla mít nějakou povrchovou úpravu: v opačném případě hrozí, že by na ní kosmetické přípravky mohly zanechat nežádoucí skvrny.

S toaletním stolkem budete na stresující ranní strkanice u zrcadla v koupelně jen se smíchem vzpomínat.