Přichází období zahradních party. Raději zkontrolujte a případně dokupte zahradní nábytek

Přichází období zahradních party. Raději zkontrolujte a případně dokupte zahradní nábytek

Počasí už opravdu připomíná jaro a venku trávíme víc a víc času. Blíží se také období grilování a oblíbených zahradních party. Je na to vaše zahrada či terasa připravena?

Party na zahradě se samozřejmě neobejde bez grilu, jídla, pití a dalších případných doplňků. Zásadní je ale zahradní nábytek jako stoly, židle či křesla, případně slunečníky a jiné prvky. Pokud právě uvažujete o nákupu nového nábytku na zahradu či terasu, jste tady správně. A jestli počítáte s tím, že využijete starý zazimovaný nábytek, raději nejprve zkontrolujte jeho stav. Možná bude potřebovat po zimě menší údržbu, anebo rovnou výměnu.

Zahradní nábytek můžete koupit v soupravě nebo zvlášť

Především pro zahradní party, kde je vždycky spousta jídla a hostů, oceníte zahradní jídelní soupravu. Jde většinou o stoly všemožných velikostí a k nim židle či křesla v různém počtu. Jednotlivé prvky spolu barevně a stylově ladí, takže nemusíte vymýšlet kombinace a obíhat několik obchodů.

V poslední době je oblíbený dřevěný zahradní nábytek, seženete ale i kovový (případně v kombinaci s dřevem), ratanový nebo třeba plastový. Nebojte se, nemusí jít o klasické nestabilní a lacině vypadající stoly a židle z bílého plastu.

 

Zahradní židle, pohodlná křesla s možností polohování či lavice koupíte i zvlášť. Pokud jste si tedy pořídili perfektní stůl, ale není si na co sednout, určitě vyberete ve specializovaných prodejnách či na internetu ty správné židle pro hosty vaší zahradní party. Doporučujeme třeba zahradní židle Avanti. Nezapomeňte dokoupit ještě polstry neboli podsedáky, díky kterým bude sezení rázem pohodlnější.

Nezapomeňte na slunečník nebo třeba zahradní houpačku

Pokud nemáte zastřešenou terasu nebo party stan, určitě v parných dnech oceníte stínění v podobě slunečníků. Ani v tomto případě se nemusíte bát – křiklavým dvoubarevným exemplářům už odzvonilo a bez problémů seženete elegantní slunečník se snadným ovládáním, který bude ladit s vaší zahradní sestavou. Nezapomeňte ani na stabilní stojan.

Zajímavým doplňkem populárním nejen mezi dětmi může být zahradní houpačka. Ať už zvolíte klasickou houpací lavici, nápodobu houpací sítě či závěsné křeslo, půjde určitě o hojně využívaný prvek zahradní sestavy.

Oceníte i servírovací stolek a box pro uložení drobností

Máte už vše z výše uvedeného? Výborně. Nyní se zaměřte na doplňky – využijete třeba pojízdný servírovací stolek, úložný box či podnos. A samozřejmě nesmí chybět gril. Nyní je vše připraveno pro perfektní party na zahradě.