LED pásky v interiéru - efektní i praktické

Přemýšlíte, jak vyřešit osvětlení interiéru? Pokud už máte hlavní stropní světla a nyní hledáte takové osvětlení, které dokáže večer navodit příjemnou atmosféru, uvažujte o LED páscích.

LED osvětlení obecně přináší několik výhod. Tou nejznámější je úspora energie oproti jiným typům osvětlení. Mezi další výhody patří třeba dlouhá životnost a také odolnost – časté rozsvěcení a zhasínání LEDkám nevadí. Diody se také v podstatě okamžitě rozsvítí na plný výkon, což u jiných typů osvětlení nebývá samozřejmostí. Právě pásky se vsazenými LED diodami jsou v interiéru nyní obzvlášť oblíbené.

LED pásky se hodí do obývacího pokoje, ložnice, kuchyně i šatní skříně

Pásky s LED diodami bývají často ohebné a nabízejí se v různých barvách – některé pásky dokonce umožňují změnu barvy dle nálady pomocí dálkového ovládání. Kromě barvy můžete ovládat třeba i jas a intenzitu. Zjistěte, jaké funkce vámi vybraný typ pásku nabízí.

A kam můžete pásky s LED diodami umístit? Využívají se často jako dekorativní osvětlení nábytku obývacích pokojů, ale i koupelen a ložnic. Ideální jsou k podsvícení obrazů, poliček, postele či nočních stolků. Vždy tak, aby diody nesvítily do očí – jejich světlo by se mělo odrážet například od stěny, nábytku či podlahy. Časté je jejich upevňování na sádrokartonové podhledy. Můžete je ale také připevnit zezadu na televizi, aby příjemně osvětlily zeď za ní.

Kromě dekorační funkce mají LED pásky i funkci praktickou. Například v kuchyni jistě oceníte integrované osvětlení, které se automaticky spustí v případě otevření skříňky či zásuvky. Tento typ osvětlení nachází své využití také v šatních skříních.

Příjemně tlumené světlo vás automaticky provede nočním bytem

Pásek s LED diodami může plnit také funkci nočního světla. Pokud v noci nechcete rozsvěcovat při cestě na toaletu či do kuchyně, můžete cestou nainstalovat LED pásky, které se sepnou díky pohybovému čidlu. Nastavte nízkou intenzitu osvětlení a cesta nočním interiérem bude hned příjemnější a bezpečnější – pro vás i vaše děti. Osvětlení je dostačující pro orientaci, ale nikoliv nepříjemné. Délku svícení pásku po zapnutí je často možné nastavit například na desítky vteřin či na několik minut.

LED pásky často mívají z rubové strany nalepenou oboustrannou lepicí pásku, která usnadní jejich instalaci. Prodávají se i na metráž, přičemž pásek je následně potřeba připevnit ke zdroji. Někdy se LED pásky dodávají v balení rovnou se zdrojem a dalšími doplňky, v jiných případech je potřeba dokoupit zdroj zvlášť. Prodejce LED pásků vám se zapojením jistě poradí. Výkonnější pásky vyžadují chlazení pomocí hliníkového profilu – i na to se prodejce zeptejte.

Kam LED pásky umístíte? To je jen na vás. Všude dobře poslouží

Pásek obsahující LED diody je dostupným a praktickým způsobem, jak si zpříjemnit pobyt v setmělém interiéru, zdůraznit některé jeho prvky či jak si usnadnit noční cestování po bytě nebo výběr oblečení. Pravděpodobně sami najdete několik dalších způsobů využití oblíbených LED pásků.