Jak vybrat ideální konferenční stolek do vašeho obývacího pokoje

Konferenční stolek

Ačkoliv je za dominantní kus nábytku v obývacím pokoji obvykle považována sedačka, lze říci, že teprve s konferenčním stolkem vytvoří harmonický celek.

Při nákupu konferenčního stolku by se mohlo snadno zdát, že stačí prostě vybrat ten, který se vám nejvíce zalíbí, zaplatit a počkat na doručení. Tak jednoduché to ovšem není: je potřeba vzít v úvahu vaše konkrétní potřeby i dispozice pokoje, do kterého bude stolek umístěn a s ohledem na to pak vybrat rozměry, tvar i materiál. Jaké faktory byste tedy měli vzít v úvahu?

Vyberte si správný rozměr

Konferenční stolky v obývacích pokojích slouží nejčastěji k odkládání drobného občerstvení, kávy, případně časopisů a novin. Neplatí zde proto stejná pravidla, jako u jídelních stolů do kuchyně. Výškově by měl konferenční stolek zhruba odpovídat výšce sedačky, případně může být i o několik málo centimetrů nižší. Pokud si vyhlédnete podlouhlý konferenční stolek, tedy obdélníkový či oválný, měla by jeho délka odpovídat asi dvěma třetinám délky sedačky.

Zvolte vhodný tvar

Tvar konferenčního stolku vybírejte s ohledem na velikost i vybavení vašeho interiéru. Kulaté a oválné stolky se hodí do rodin s malými dětmi, jelikož nemají ostré rohy a nehrozí tak nebezpečí poranění.

Oblý konferenční stolek

Čtvercové a obdélníkové stolky zase hezky vyniknou v minimalisticky zařízených interiérech. Do méně prostorných pokojů volte raději čtverec nebo kruh, ve větších místnostech zase vypadá lépe ovál či obdélník.

Jaký je ten správný materiál?

Konferenční stolky se vyrábí v celé řadě tradičních i méně tradičních materiálů a jejich kombinací. Ke zlaté klasice ovšem patří dřevo, kov a sklo.

Při výběru berte ohled na velikost místnosti i ostatní nábytek, ale také na bezpečnost a náročnost na údržbu. Skleněné stolky nejsou vhodné do rodin s dětmi, ale zato se výborně hodí do malých prostor, neboť je dokáží opticky zvětšit. Dřevěné konferenční stolky jsou správnou volbou do tradičně pojatých obývacích pokojů, kovové zase skvěle podtrhnou ty modernější.

Víc než jen stolek

Nakonec se zamyslete ještě nad tím, jestli potřebujete čistě jen stolek, jenž bude sloužit k odkládání občerstvení, nebo zda chcete ještě i něco navíc. Potřebujete-li získat další úložný prostor, vyberte si model, vybavený spodním patrem nebo dokonce šuplíky.

Pokud vezmete v potaz všechny výše uvedené parametry, nebude vám již nic bránit ve výběru dokonalého konferenčního stolku, jako stvořeného právě pro vás.