Taburety v sobě skrývají víc, než byste řekli: Znáte jejich výhody?

Taburet

Navzdory svým malým rozměrům nabízejí taburety celou řadu benefitů pro vás i vaše interiéry. Opora pro unavené nohy je totiž jenom jeden z vícero způsobů, jak vám taburet může zpříjemnit život.

Taburety nejsou nějakým módním výkřikem do tmy: první zmínky o nich pocházejí již z 9. století. Fakt, že se i po tak dlouhé zkoušce časem stále udržely na výsluní jen dokazuje, že na nich asi něco bude. Přidejte si k tomu fakt, že se vyrábějí v nekonečné řadě různých barevných, materiálových i tvarových provedení a vyjde vám univerzální kus nábytku, vhodný takřka do jakéhokoliv interiéru.

Více než jen opěrka

Taburet by neměl chybět v žádné domácnosti, už jenom pro rozmanitost jeho využití:

  • Po dlouhém a náročném dni jej oceníte coby prodloužení křesla či gauče jako oporu pro unavené nohy. Tato odpočinková pozice navíc prokazatelně prospívá vašim zádům.
  • Zavítá-li k vám poněkud početnější návštěva, kterou již vaše sedací souprava prostě nezvládne pojmout, taburet vám jako zázrakem vykouzlí další místo k sezení.
  • V předsíni jej oceníte jakožto pohodlné sedátko, které vám usnadní obouvání.
  • Taburety se vyrábí i ve veselých provedeních určených dětem. Proč je tedy nepořídit jako hrací nábytek do dětského pokoje?
  • Díky taburetu hravě dosáhnete i pro knížku ležící až na té nejvyšší poličce knihovny.
  • Taburet vám také pomůže nenásilně, ale výrazně, oživit monotónní interiér a proměnit jej v designový skvost.

Ideální kus nábytku do malých prostor

Bydlíte v malém bytě a každý ušetřený kousek prostoru má pro vás cenu zlata? Potom je pro vás taburet téměř nutností. V obývacím pokoji na něm můžete sedět, anebo ho používat jako odkládací stolek, jenž se po přemístění do ložnice může rázem proměnit v noční stolek. A pozor: existují i taburety, které v sobě ukrývají úložný prostor, kam můžete uložit časopisy, deku na přikrytí nebo třeba společenské hry.

Oválný, čtvercový, kulatý či obdélníkový – skvělé jsou všechny a s žádným z nich nešlápnete vedle. Taburety jsou prostě trefou do černého.