Jak vybrat dětský nábytek? Rady a tipy k zařízení pokoje pro nejmenší

Pohodlí, funkčnost, bezpečnost i atraktivní vzhled pro malé obyvatele. Čím dále se ale řídit při výběru nábytku do dětského pokoje?

Rodiče se často musejí při zařizování pokojů pro děti omezovat velikostí vymezeného prostoru, stejně jako rodinným rozpočtem, který má jen málokdo neomezený. Jak tedy toto všechno skloubit dohromady při zachování duševního zdraví?

Dětská postel se šuplíky je k nezaplacení

1.      Nejdřív to chce plán

Impulzivní nákupy se v případě dětského nábytku nemusí vždy vyplatit. Stojí za to si vyšetřit chvilku času a pořádně si rozmyslet jaký nábytek pro vaše děti přesně chcete pořídit, kam ho v pokoji umístíte a také jak dlouho plánujete, že by jej vaši potomci měli využívat. V nabídce dětského nábytku, která je vskutku široká, se pak alespoň budete rychleji orientovat.

2.      Vybírejte multifunkční kousky

Dětský nábytek sloužící více, než jen k jednomu účelu je pro vás výhrou v loterii. Děti by v pokoji měly mít co nejvíce volného prostoru, aby si mohly volně hrát. Zároveň ale potřebují poličky, komody a regály na uložení her a hraček. Proto je například dětská postel se zabudovaným úložným prostorem naprosto skvělým řešením.

3.      Volte raději nábytek, který vydrží

Nábytek, do kterého investujete, by měl několik let vydržet, a to i dětem. Ne že byste jim zrovna měli nakoupit king size dvoupostel a velký psací stůl; jde spíš o to poohlížet se po takovém nábytku, který umožňuje nastavit velikost nebo je možné jej po čase snadno přestavět.

4.      Myslete na bezpečnost

Aby se o nový nábytek vaše děti jakýmkoliv způsobem zranily je zřejmě to poslední, o co byste stáli. Mějte proto na paměti, že děti umí někdy s nábytkem dělat hotové psí kusy: skáčou na posteli, běhají kolem stolu nebo se schovávají do skříně. Aby pro ně byly tyto hry bezpečné, ujistěte se, že vámi vybraný nábytek nemá žádné ostré rohy ani hrany a nevyčnívají z něj spojovací součástky.

Dětský pokoj ve skandinávském stylu

5.      Nechte děti vyjádřit svůj názor

Vám se možná líbí zenově minimalistický nábytek v neutrálních odstínech šedé a béžové, ale vaše děti pravděpodobně mnohem více ocení, když bude jejich pokoj barevný, případně se v něm objeví některá jejich oblíbená filmová postavička. Pokud tedy na to již mají věk, zapojte své ratolesti do procesu rozhodování: bude se jim pak v jejich pokojíčku líbit ještě více.

6.      Připravte se na nepořádek

Kde jsou děti, tam je zákonitě čas od času také nepořádek. Navíc, častěji, než byste si možná mohli myslet, se v nich projeví duch umělce a zdaleka ne všechny výtvory končí na papíře. Proto si můžete ulehčit život tím, že jim pořídíte snadno omyvatelný nábytek, a těm větším i prostor pro jejich uměleckou realizaci, například v podobě volně stojící dětské tabule.

Děti jsou dětmi jen chvíli, než vyrostou. Udělejte jim proto jejich dětství co nejkrásnější, aby na něj jednou s láskou vzpomínaly.