Kde nejlépe využít sklo v interiéru a jaké jsou jeho největší výhody?

Skleněný nábytek zůstává často mezi svými kolegy ze dřeva či kovu nespravedlivě přehlížen. Přitom má tolik skvělých vlastností a hodí se prakticky úplně ke všemu. Proč byste měli chtít sklo i ve svém interiéru a jaké máte vlastně možnosti?

zasklena-pracovna

Skleněný nábytek vypadá moderně, ale je zároveň i nadčasový. Navíc je sklo 100% recyklovatelný materiál, jehož výroba nezatěžuje životní prostředí. Dokáže provzdušnit a odlehčit i menší prostory, nevyžaduje žádnou zvláštní péči, a v neposlední řadě se i snadno čistí. Hotovým požehnáním je pak skleněný nábytek pro alergiky a astmatiky.

Jedno sklo a více textur

Sklo se v interiérech nejčastěji objevuje v bezbarvé, čiré a hladké podobě. Setkat se ale můžete i s využitím skla s různou texturou: například bublinkové sklo, jež se často objevuje jako výplň interiérových dveří, anebo pískované sklo, které si sice zachovává průsvitnost, ale není již průhledné. Méně často pak můžete vidět i sklo tónované do různých barev.

Sklo v kuchyni

V kuchyních a jídelnách se často sklo využívá na dvířka kuchyňských skříněk. Ovšem pozor, pouze těch horních a za předpokladu, že sklenice uvnitř jsou přehledně uspořádané: v opačném případě zvolte raději variantu dvířek z pískovaného skla.

Využití skla v obývacím pokoji

Skleněné prvky dovedou opticky zvětšit i prostorově malý obývák. Jak? Iluze většího prostoru vzniká díky průhlednosti skla a lomu světelných paprsků, jež jím procházejí. Jako centrální bod místnosti může skvěle posloužit skleněný konferenční stolek, ale hezky vypadá i skleněný televizní stolek nebo polička. Nezapomínejte ani na skleněné vitríny a prosklené či částečně prosklené skříňky. Zde ovšem opět platí jedna podmínka: jejich obsah by měl být uspořádaný.

Kam ještě doma se sklem?

V neposlední řadě se sklo často využívá v koupelnách, a to i díky tomu že na rozdíl od jiných materiálů není citlivé na vlhko. Najdete ho zde především v kombinaci s kovem jako poličky.

A ani v pracovně se vám sklo neztratí, zvláště pokud není příliš prostorově velkorysá. Dobře vypadá menší pracovní či počítačový stůl, ale i kancelářské vitríny.

Sklo nejsou jen na okna, ale vypadá fantasticky napříč celou domácností, ovšem za předpokladu, že jej budete pravidelně čistit.