Sklápěcí postele vám pomohou v menším prostoru. Jak vybrat tu pravou?

Ať už řešíte otázku využití prostoru v malé garsonce nebo třeba musíte na nějakou dobu spojit byznys se soukromým životem a bydlet v kanceláři, může být právě sklápěcí postel ideálním řešením vaší situace. Víte ale na co se zaměřit při jejím výběru?

Výklopná - sklopná postel 90 × 200 v obýváku

Vyklápěcí postele se ani zdaleka nevyrábí jen v jediném, univerzálním provedení. Naopak: vybírat můžete z různých možností co do velikosti lůžka, sklápěcího mechanismu i designu postele ve sklopeném stavu.

1.      Nejprve si ujasněte účel

Ze všeho nejdříve byste si měli udělat jasnou představu o tom, proč a pro koho vlastně sklápěcí postel pořizujete. Bude pro vás a vašeho partnera či partnerku, protože chcete dopřát dětem samostatný pokoj a vy si stěhujete spaní do obývacího pokoje? Nebo bude pro občasné návštěvy, které se u vás rozhodnou přespat? Jakmile budete mít zodpovězené tyto otázky, ujasníte si zároveň i potřebnou velikost a designové provedení.

2.      Vyberte si správnou velikost

Sklápěcí postele se dají pořídit v celé řadě různých rozměrů, pro jednu i dvě osoby. Kompaktní rozměry sklápěcí postele 90 × 200 cm se hodí pro jednoho nocležníka, velkorysejších 180 × 200 cm pak představuje zcela plnohodnotnou dvojpostel.

3.      Vertikální, nebo horizontální provedení?

Existuje dvojí provedení mechanismu otevírání sklápěcích postelí – vertikální sklápěcí postele a horizontální sklápěcí postele. Vertikální postele mají mechanismus vyklápění umístěný na šířku, horizontální lůžka se pak vyklápějí na délku. Výběr přizpůsobte především dispozicím vámi zvoleného prostoru: do pokojů s nízkými stropy se bude spíše hodit horizontální výklopná postel, do podlouhlých a spíše úzkých místností zvolte raději vertikální variantu.

4.      Design by měl zapadnout

V neposlední řadě myslete při výběru i na to, aby se sklápěcí postel ve složeném stavu hodila k ostatnímu vybavení daného pokoje. Naštěstí jsou na trhu k dostání varianty v různých barvách, v lesklém i matném provedení, a nechybí ani dekor dřeva.

Sklápěcí postele mohou vnést do vaší domácnosti kýžený prostor, který využijete během dne, než je na noc proměníte v pohodlné místečko k odpočinku.