Aktuální trendy ve vybavení obývacích pokojů

Moderní trendy vládnou v oblékání, hudbě, technice a samozřejmě i vybavení bytu. Tak jako se proměnily komunikační nástroje, proměnily se rychle i naše potřeby. Obrazovky televize se výrazně zvětšily a ztenčily. Pro vybavení pracovny už není třeba zařizovat velký PC stůl, většina uživatelů pracuje na notebooku nebo dotykových zařízeních. V kuchyních jsou za dvířky ukryté vestavěné myčky, sporáky i multifunkční lednice.

Jednoduché, elegantní, funkční

Nosným prvkem současné módy je jednoduchost. Ať už se jedná o vzhled nebo ovládání. Elegantní hladké linie provází zpracování skříněk, nábytkových stěn nebo sedacích souprav. Nábytek obývacího pokoje využívá dostatečné úložné plochy nebo úschovné prostory, zvenku si drží jemnost a nenápadnost. Oblíbený je sektorový nábytek, který vám dá svobodu ve volbě uspořádání podle velikosti interiéru i vašich potřeb a zároveň garantuje jednotný styl. Krytá plná dvířka usnadní úklid, elegantně schovají osobní předměty nebo neuspořádanou knihovnu. Široké nízké skříňky kombinují ukryté úložné prostory s horní velkorysou plochou pro instalaci TV nebo jiné multimediální techniky.

Praktické a odolné

Velkou výhodu přináší moderní materiály. Speciální úprava povrchů zvyšuje odolnost vůči mechanickému poškození a zlepšuje i údržbu. Moderní gauče a křesla jsou opatřena vrstvou, která brání vsáknutí mastnoty, zbytků jídla nebo otisků. Světlé potahy si můžete dovolit s mnohem menším rizikem a také menší prací s údržbou. Totéž platí i o skleněných deskách konferenčních stolů, povrchu dýh u dřevěného nábytku.

Svoboda projevu

Dostupné materiály, široká nabídka ve stylu i zpracování, volnost v barvách i kombinacích. S nadsázkou můžeme říct, že hlavním trendem je volnost. Vybavte váš obývák podle svého. Máte rádi skandinávský styl a jeho kontrast černé a šedé ve velké ploše světlých tónů? Inspiruje vás Středomoří s levandulovou a režnou? Nebo naopak máte rádi přírodní dřevo a tlumené zemité tóny? Bydlete po svém – vždy však dávejte přednost kvalitnímu zpracování a nábytek vybírejte s jemným předstihem. Vaše současné potřeby i životní styl se v průběhu let změní, plánujte zařízení interiéru tak, abyste i o pár let později užívali byt se stejnou spokojeností jako nyní.