Začátek školního roku je nejvhodnější doba pro zařízení studentského pokoje

Právě začal nový školní rok, a pokud chceme nově zařídit místnost našeho malého studenta, je tato doba přímo ideální. Nové školní sešity, knihy či učebnice najdou v pokoji své pevné místo a i domácí úkoly se budou vyřizovat snadněji. Je taktéž důležité, aby mělo dítě klid na učení. Září si díky tomu přímo říká o to zvelebit komnatu svého dítěte.

Má ve svém pokoji vaše ratolest dětský psací stůl, kde si dělá své domácí úkoly? Pokud ne, je to škoda. Zmíněný nábytek je totiž uzpůsobený přesně podle výšky dítěte a potomek má ve svém pokoji vytoužený klid i pocit útulnosti. Svoje domácí úkoly si zde dělá bez pocitu, že je neustále na očích. Může si tu také tajně psát svůj deník, nerušeně si kreslit nebo se nechat plně vtáhnout do víru dětského světa.

140136-5

Psacím stolem to ale nekončí. Pokoj se dá doplnit rozličným dětským nábytkem z desítek kolekcí. Ať už celými sety, nebo jednotlivými kusy. Má váš školáček svoji knihovnu? Do přihrádek si může přehledně založit knihy, učebnice, či sešity. Navíc si sám vybere barevný motiv knihovničky na čele. Kluci určitě ocení fotbal, nádherně vypadající sporťák nebo bagr. Malé princezny dají zase přednost krásnému jednorožci. Ať tak či tak, do podobné knihovny je radost zakládat knihy.

Neméně důležité je, aby se dítě mohlo soustředit na učení v plném pohodlí. Přitom nejde jen o studium. Při čtení knih, sledování notebooku, ale i během návštěvy je dobré, když se může komfortně uvelebit na dětském gauči. Kdo by například odolal barevným pohovkám s vyobrazením rybičky Nema, krokodýla nebo malého slona či tygra. Vždyť tito tvorové jsou dnes jen v pohádkách a v zoologických zahradách. Takového kamaráda doma v pokoji bude vašemu rošťákovi každý závidět. Navíc je ještě prakticky zařízený s úložným prostorem, což naopak ocení rodiče.

Praktická bývá i palanda. Vyvýšené či patrové postele mají hned několik výhod. Výborně šetří místo – pod lůžkem dítěte je dostatek prostoru se šuplíky, přihrádkami nebo dokonce se psacím stolem. Vaše ratolest zase ocení, že spí vysoko nad zemí a může se dívat na celý pokoj z patřičné výšky okem pokojového krále či královny. Pokud ještě spí na kvalitní dětské matraci, připadá si doslova jako v bavlnce. Správně vybraná matrace pomáhá usnout, ale má také velký podíl na kvalitním spánku i celkové spokojenosti. Moderní matrace umožní rovnoměrně rozložit váhu celého těla, neproleží se, ani v nich nevznikají praskliny. Jsou navíc velmi lehké. Když bude vaše dítě ležet na podobně příjemném baldachýnu, bude nerušeně snít od večera do rána.

Dětský pokoj se dá moderně zařídit vlastně kdykoliv, období začátku školního roku je ale ideální dobou. Začíná škola, potomek má nové povinnosti a lépe zařízený dětský pokoj mu ulehčí start do dalšího „roku“ – vždyť kdo z nás se těšil do školy? Takto mu to aspoň trochu usnadníme.