Příslušenství do domácnosti – co vybrat?

Naše domácnost je nejen naše vizitka, když k nám přijdou hosté, ale především je to naše malé útočiště, kde se máme cítit příjemně. Vlastní domov, kam se s oblibou vracíme my a členové naší rodiny.

Takové místo bychom se měli snažit udělat co nejkrásnější, nejpříjemnější, nejpraktičtější. Někdy k tomu stačí drobnosti, říká se přece, že ďábel tkví v detailu. Nicméně základ je ve věcech každodenního použití, o které doslova zakopáváme každý den.

To je například botník. Často máme tendenci tento nábytek přehlížet, nicméně je to první věc, kterou při vchodu do bytu vidíme. Botníky mohou být různě veliké, z mnoha materiálů i designů. Při výběru se ale vyplatí pamatovat na stěžejní pravidla: botník by měl být částečně otevřený, dobře odvětraný, boty se tam nesmí mačkat a vyplatí se mít v botníku zásuvku – např. na krémy na boty, hadříky či tkaničky.

143925-3

Tím to však v předsíni nekončí. V této místnosti často hraje roli každý centimetr místa, obzvláště v menších bytech se tedy vyplatí pořídit si předsíňovou stěnu. Obvykle se jedná o odkládací polici, věšáky, šatní tyč na kabáty, místo k sezení i malý botník. Několik takových doplňků se dokáže vtěsnat na malou plochu a každý vstup do bytu je hned příjemnější.

V ložnici, v obýváku či v jídelně jsou ideálním kouskem nábytku komody. Výhoda komody je především v její univerzálnosti. Prakticky uspořádané šuplíky od sebe oddělují jednotlivé části, do kterých můžete uložit nádobí, prádlo nebo jiné předměty. Komoda dnes vytlačuje klasické velké skříně. Šetří totiž prostor. Je nízká, takže se dobře uklízí a například v ložnici může být použita jako noční stolek. Pokud na ní umístíte lampičku.

Naše ženy mají ale v oblibě jinou „komodu“. Je podobná, je v ní méně šuplíků a nad nimi je umístěno zrcadlo. Ano, jsou to toaletní stolky se zrcadlem. Stolky slouží k odkládání šperků či líčidel. Díky tomu má žena příležitost nalíčit se hned ráno v ložnici, nepřekáží ostatním členům domácnosti v koupelně a už chvíli po probuzení se cítí jako královna.

Svoji eleganci s charismatem může tato královna naplno předvést během snídaně. Celá rodina se však cítí nejlépe, když snídá u komfortního jídelního stolu. Jídelní sety mohou být skleněné, dřevěné, kulaté nebo rohové. Při výběru záleží na velikosti jídelny, interiéru domácnosti (skleněné do moderního bytu, dřevěné do staršího), ale i počtu členů.

Doplňkem příjemně vybavené domácnosti je pak nábytek na terasu, případně na zahradu. Posezení na čerstvém vzduchu, odpolední káva či večerní sklenka vína se svojí polovičkou patří k nezapomenutelným zážitkům. Židle, křesla, zahradní sety, lehátka nebo zahradní houpačky zvýší vaše pohodlí a taktéž rodinné štěstí. Vždyť kdo by si nechtěl vychutnávat okamžiky se svými nejbližšími ovíjený příjemným větříkem.