Trendy jarní barvy v interiéru

Oživte svůj domov jarními barvami! Které odstíny jsou právě teď v kurzu?

Jaro s sebou vždy nese nové začátky: po pošmourné zimě se příroda probouzí a rozzáří okolní svět nádhernými barvami. Tak proč se jí neinspirovat a nevdechnout nový život i svému interiéru! Víte, které barvy jsou na jaře právě nejvíce in?

Moderní barvy nábytku pro rok 2021

Změnou barevného ladění můžete svůj domov proměnit více, než byste si mohli myslet. Přitom je to jednoduché, a když na to půjdete chytře, nemusí se to nijak výrazně podepsat na vašich výdajích. Pokud máte z radikální proměny strach, případně si nejste jistí, jak bude daný odstín působit u vás doma, zkuste si barevně oživit alespoň jednu menší místnost, například pracovnu nebo koupelnu. A jaké barvy jsou tedy na jaře nejvíc trendy?

Barvy roku 2021: Zářivě žlutá a šedá

Pro rok 2021 zvolila společnost ne jednu barvu roku, ale hned dvě, a to kombinaci zářivé žluté a šedé, jež mají představovat spojení vytrvalosti s optimismem. Toto barevné duo se nejlépe hodí do obývacího pokoje, kde si můžete pohrát s kombinací žlutých křesel nebo pohovky – případně i polštářů – a šedých regálů, polic či vitrín.

Zelená má zelenou

Snad žádná jiná barva nevystihuje jaro tak, jako právě zelená. Navíc je tolik odstínů, ze kterých můžete vybírat: od výraznější jablkové či mechové zeleně až po tlumené tóny olivové nebo pistáciové. Interiéroví designeři se výjimečně shodují, že zelená letos patří do kuchyně, a to konkrétně na kuchyňská dvířka.

Jemné tóny jarních květin

Dalším trendem, určeným především vyznavačům konzervativněji zařízených interiérů, patří jemně růžové odstíny mečíků, kombinované s neutrálními tóny velbloudí srsti a světle béžové. Spojení těchto barev dodá interiéru příjemnou a uklidňující atmosféru domácího pohodlí. Právě proto je to ideální barevná kombinace do ložnice.

Modrá jako jasná obloha

Jemně modrá, stejně jako jarní nebe bez mráčku, přináší do interiérů pozitivní atmosféru. Hodí se do každého pokoje, včetně dětského, a dá se využít téměř na každém kusu nábytku: výborně vypadá na dekoračních polštářích na pohovce, taburetu, na kusovém koberci, konferenčním stolku i kuchyňských dvířkách.

Dopřejte i vy na jaře svému domovu stylové barevné oživení. Uvidíte, že sami budete příjemně překvapení.