Vybíráme dětskou postel

Dětská postel je středobodem dětského světa v pokoji, je to místo dětských snů a nejtajnějších přání. Proto musí splňovat velmi přísné nároky na zpracování, nezávadný materiál i správnou velikost. Malý člověk zde tráví polovinu svého času, kvalita je proto důležitější než u jiného nábytku. Stává se strážcem klidného spaní a příjemných snů. Pohodlná postel vám zaručí, že večer nebudete přemlouvat svojí ratolest ke spaní, dítě ulehne s radostí samo.

Správnou postel vyberte podle věku vaší ratolesti - vždy je lepší zakoupit trochu větší model, potomek jej brzy doroste. Byla by pak škoda hledat zanedlouho další postel. Velmi také záleží, zda vybíráte pro kluky či pro holky. Malý rošťák jistě ocení obrázek fotbalového míče nebo hokejky na čele postele, vyobrazení jednorožce či kočičky zase potěší naše princezny.

Stejné je to s barvami. Postel by však měla ladit nejen s představami našich ratolestí, ale i s celkovým vzhledem celého pokoje. Model v modré, zelené, oranžové či růžové barvě příjemně osvěží chladně vypadající místnost, pokud však pokoj září spektrem barev, je vhodná spíše postel se střídmějším designem.

V sortimentu řady prodejců je možné vybírat z široké nabídky různých typů. Například dětská postel auto dokáže doslova nadchnout. Vždyť kdo by nechtěl spát přímo ve formuli 1 nebo v posteli s designem policejního auta. Malé slečny na druhou stranu rádi usnou v opravdovém kočáru. A vůbec přitom nevadí, že se jeho kola ve skutečnosti nehýbou.

68293-1

Pokud máte více ratolestí, jsou pro vás ideální volbou dětské patrové postele. Ušetří místo, vejdou se třeba do rohu místnosti. Nejen, že je tento typ praktický, ale pro malé človíčky představuje něco lákavého. Je přece úžasné usínat s výhledem na celý pokojíček. Mít vlastní pevnost, kam se dá vystoupat jen po žebříku. Dětské palandy jsou pro ně zkrátka tajemné a zajímavé.

Nemělo by se však zapomínat na další vybavení pokoje. Postel je základ, ale mezi dětský nábytek patří také psací stolky, židličky, dřevěné hračky nebo dětský gauč. Dětská pohovka je nejen praktickým doplňkem pokojíčku, ale i odpočinkovou zónou pro chvíle relaxace. Zajímavý design vybízející k hraní dělá ratolest dokonale spokojenou – je skvělé, když dítě sleduje např. kreslený film o zvířatech a sedí na pohovce s vyobrazením slona či rybičky Nema. Zvířátka vystouplého na gauči si může dokonce pohladit.