Nábytek vhodný pro odpočinek a relaxaci

Ať již jsme doma či na zahradě, rádi ve volných chvílích relaxujeme. Potřebujeme dát volný proud myšlenkám, pohodlně se uvelebit a užívat si volný pocit bytí.

Možná nejlepší je to na čerstvém vzduchu na zahradě. Posedět si venku při západu slunce, nechat se ovíjet větrem a povídat si se svými nejbližšími. Dopřát si kávu, či rovnou grilovat oblíbenou pochoutku. K dokonalému zážitku ale patří dokonalý nábytek. Musíme se cítit příjemně, jako bychom se chtěli rozplynout. Teprve potom je relaxace úplná.

Ač se to nezdá, v takových chvílích je ideálním doplňkem houpačka. Velké zahradní houpačky se v poslední době stávají oblíbeným vybavením celé rodiny. Houpat se totiž chtějí nejen děti, ale i dospělí – ne však tolik divoce, jen se zlehka pohupovat. Pokud je houpačka vyráběna z pevných a odolných materiálů, vyžaduje jen minimální údržbu. Může se doplnit stínící stříškou proti slunci či dokonce univerzální zakrývací plachtou chránící proti vlivům počasí.

Pokud si na zahradě raději lehnete, pořiďte si zahradní lehátko. Kvalitnější typy dbají o ergonomickou podporu zad, lehátka jsou navíc snadno přenositelná – v jednu chvíli se můžete slunit, o minutu později již spočíváte v chládku pod stromem. Krásně zpracovaný model oživí vaší zahradu a promění ji v druhý, venkovní obývací pokoj.

Příjemný odpočinek má svoje kouzlo i uvnitř bytu. K celoročnímu uvelebení slouží roky prověřená relaxační křesla. Pamatujete si ještě houpací křesla našich babiček? Pokud si pořídíte verzi z masivního dřeva, nábytek nejenže dlouho vydrží, ale také nádherně voní. Stačí si jen vzít knížku, noviny nebo se zasnít na pár minut a zavřít oči. Lehké houpání vás uspí jako batole v kočárku.

72010-1

Pokud však máte rádi praktičnost, je pro vás ideální volbou rozkládací křeslo. Přes den se hezky usadíte u televize, knížky či u notebooku a večer ho stačí jen rozložit. Vše je během minuty připraveno ke spaní. Křeslo je malé - lehko se vejde do rohu místnosti, čímž ušetří místo i peníze. Pokud máte menší byt, jistě oceníte jeho nesporné výhody, nemluvě o úložném prostoru uvnitř.

K ještě většímu komfortu se hodí klasické pohovky. Jsou ideální pro pohodlí více osob najednou. Zde se může příjemně usadit rovnou celá rodina, která je u sebe tak blízko, aby mohla sdílet radostné chvíle, ale zároveň tak daleko, aby měl každý člen dost místa. Moderní konstrukce zaručí vskutku nezapomenutelné posezení – řada pohovek se dá navíc rozložit a přes noc se promění v manželskou postel.