Proč vybrat nábytek z masivního dřeva?

Přemýšlíte nad tím, jaký nábytek by byl nejvhodnější pro váš domov? Co takhle z masivního dřeva? Nábytek z masivu má celou řadu nesporných výhod, a proto si ho pořizují nejen lidé, co mají ke dřevu silný osobní vztah, ale i zcela nezaujatí zákazníci. Masivní nábytek patří v první řadě k nejzdravějším nábytkům, které vůbec existují.

Neuvolňují se z něj žádné škodlivé látky, a proto je ideální například pro děti nebo alergiky. Pořídíte-li si třeba takový jídelní stůl z masivu, vytvoříte si tím předpoklad zdravého a hygienického stravování. Zbytek už samozřejmě záleží na vás. Psací stoly z masivu jsou dominantou každé dobré kanceláře. Jejich robustní provedení z akátového nebo borovicového dřeva či z kaučukovníku poskytuje dokonalý prostor pro vaši práci.

Další velkou výhodou nábytku z masivu je jeho dlouhá životnost. Manželské postele z masivu, které se většinou vyrábějí ze smrku, borovice a buku, velmi často vydrží o poznání déle, než samotná manželství. Ta se však zcela jistě rozpadají z jiných důvodů, než je tomu u postelí z masivu. Odborníci tvrdí, že nábytek z masivu vydrží až desetkrát déle než nábytek z lamina. Masiv se navíc, na rozdíl od laminy nebo dřevotřísky, tak snadno nerozbije a nerozviklá.

136524-6

Úložné prostory s nádechem přírody

Máte-li pocit, že vám chybí doma nebo v kanceláři úložné prostory, neváhejte a pořiďte si dřevěné komody z masivu či skříně z masivu a uložte si vše potřebné. Okouzleni budete nejen z dlouhé životnosti, ale také z prvotřídního řemeslného zpracování a vynikající ceny. Obecně lze říci, že nábytek z masivu je z dlouhodobějšího hlediska levnější. Počáteční náklady jsou, pravda, o něco vyšší, ale když si člověk uvědomí, že již nikdy nebude muset nábytek nahrazovat jiným, například oproti nábytku z dřevotřísky, zjistí, že se mu masiv vyplatí. Nemluvě o ušetřeném času za montáž a sestavování.

Velké plus pro nábytek z masivu vyplývá taktéž z jeho přírodního a originálního vzhledu. Pravé dřevo navíc nepřetržitě dýchá a voní, takže budete mít doma přírodu takřka na dotek.