Proč si pořídit houpací či relaxační křeslo

Na první pohled pohodlná, měkká houpací i relaxační křesla jsou lákadlem snad pro každého. Symbolizují odpočinek po dlouhém pracovním dni a rodinnou pohodu u televize či relax s dobrou knížkou. Víte ale, že křesla mohou být prospěšná i vašemu zdraví?

Není nic lepšího, než když zrovna začíná váš oblíbený večerní pořad v televizi, vy již máte všechny denní povinnosti splněné a můžete si jej tak v klidu vychutnat z pohodlí vašeho křesla. Na rozdíl od sedačky, na které se často musíte o prostor s někým dělit, máte celé křeslo jen pro sebe. A to je jen jedna z mnoha jeho výhod.

Relaxační křeslo

V houpacím křesle se zbavíte stresu

Pokud v práci celý den sedíte u počítače, případně pokud musíte stát, znamená to pro vaše tělo nepřirozenou zátěž. A když ještě k tomu navíc nevíte, kam dřív skočit, stres na vás padne raz dva a způsobí vám ztuhlá záda i ramena. Pohodlným posezením v relaxačním nebo houpacím křesle dopřejete svým zádům i ramenům tolik vítaný odpočinek. Svaly se uvolní a spolu s uvolněním odejde i stres.

Houpací křesla pak mají na lidskou psychiku ještě další pozitivní účinky: těm, kteří mají potíže se spánkem mohou pomoci usnout, a dokonce prokazatelně pomáhají v boji proti stařecké demenci.

Relaxační křesla v boji s artritidou

Relaxační křesla, obzvláště ta vybavená polohovatelnými podnožkami, i houpací křesla, podporují správnou cirkulaci krve. Správné prokrvení je důležité mimo jiné pro zdraví vašich kloubů a funguje jako prevence revmatismu a artritidy.

Pomocník pro budoucí i čerstvé maminky

Ergonomicky tvarovaná relaxační křesla uleví budoucím maminkám v pokročilejších stádiích těhotenství od bolestí v bedrech tím, že polohováním pomohou rozložit váhovou zátěž rovnoměrně do celého těla.

Houpací křeslo

Houpací křesla zase mohou být skvělou pomůckou pro novopečené maminky, když chtějí své miminko uspat nebo ukonejšit.

Radost pro oko

V neposlední řadě jsou relaxační i houpací křesla vynikajícím designovým prvkem. Můžete z nich udělat dominantu daného interiéru, nebo si naopak vybrat takový model, který bude dokonale pasovat k ostatnímu nábytku, a to jak barevně, tak i stylem.

Dopřejte si i vy denně svou dávku zdravého rozmazlování: relaxační a houpací křesla jsou pro to prostředek jako stvořený.