Několik tipů, jak vybrat ergonomickou kancelářskou židli k počítači

Nejste si jistí, podle čeho se při výběru řídit? Díky tomuto článku zjistíte, co je při nákupu rozhodující a novou židli k počítači si vyberete snadno a rychle.

Pokud patříte k lidem, kteří před počítačem tráví spoustu času, rozhodně byste neměli podceňovat výběr židle. V sázce není pouze pohodlí, ale především zdraví vašich zad.

Rozhodujícím faktorem je počet hodin, které obvykle trávíte u počítače

Pokud u počítače trávíte dvě hodiny denně, vystačíte si s levnější designovou židlí. Například s nějakým stylovým křeslem, které bude ladit k ostatnímu nábytku.

Jestli však před monitorem sedíte třeba šest a více hodin, nároky na komfort jsou pochopitelně větší – stejně jako aspekt na zdraví. A proto je pro vás vhodná ergonomická kancelářská židle. Pomůže vám snížit zátěž zádových svalů a únavu při práci na počítači. Díky tomu budete produktivnější. Nicméně ani ta nejkvalitnější ergonomická židle není pro vaše zdraví samospasitelná.

Kancelářská židle s bederní opěrkou uleví vašim zádům, židle s opěrkou hlavy zase krčním svalům. Je ovšem důležité na židli správně sedět a dodržovat zásady aktivního sezení, kdy různě měníte polohy a nesedíte dlouhodobě ve strnuté pozici. Uvědomte si, že sezení není pro lidské tělo přirozené, protože při něm dochází k neustálému stlačování meziobratlových plotének.

kreslo-arsen-s-operkou

Víte, jaká kritéria musí splňovat kvalitní ergonomická židle?

Aby židle byla skutečně šetrná k vašemu zdraví, je třeba, aby disponovala synchronní mechanikou. Měla by disponovat nastavitelné polohování, opěrák, bederní opěrku a područní opěrky.

Pokud na počítači trávíte i více než osm hodin denně, pak musí splňovat ještě další kritéria. Společně s předešlými parametry musí mít ještě navíc ergonomicky tvarovaný sedák a nastavitelnou výšku, hloubku (pojezd dopředu a dozadu), sklon i podhlavník. Jedině tak předejdete vážným bolestem zad a následkům zdravotního omezení, která mohou vyplynout z nezdravého sezení.

Za žádných okolností nepodceňujte zdravotní rizikovost sedavého povolání

Ačkoliv pravidelné a dlouhodobé sezení před počítačem není ze zdravotního hlediska ideální, správná židle vám pomůže snížit všechna rizika na minimum. Teď, když už víte, jak má vaše nová židle vypadat a co vše musí splňovat, je na čase si vybrat. Investujte do svého zdraví ještě dnes a vyberte si na našem e-shopu ze širokého výběru kvalitních ergonomických židlí.

Prohlédněte si všechna naše KANCELÁŘSKÁ KŘESLA.