Jak vhodně vybavit jídelní kout, když se v něm schází celá rodina?

Jídelna musí být zařízena nejenom prakticky, ale především také příjemně. Obzvlášť v případě, když jste zvyklí pravidelně stolovat s celou svou rodinou.

Vybíráte nábytek do jídelny, avšak nejste si jistí, který je pro váš domov ten správný? Poradíme vám, jak vybavit jídelnu tak, abyste se do ní těšili nejenom vy, ale i všichni ostatní členové rodiny.

Ze všeho nejdůležitější je jídelní stůl. Podle čeho jej vybrat?

Prvním faktorem, na který byste se měli při výběru stolu zaměřit, je jeho velikost. Vyberte takový, ke kterému se může pohodlně usadit celá rodina. Menší prostory si vystačí s velikostí cca 80 na 80 cm. Zároveň je potřeba, aby všichni měli kolem sebe dostatek volného prostoru a přehnaně se na sebe nemačkali. Obecně se doporučuje alespoň 60 centimetrů šířky prostoru pro jednoho stolovníka.

S velikostí souvisí tvar stolu, který je stejně tak třeba přizpůsobit prostorovým možnostem vašeho bytu či domu. Je všeobecně známo, že více stolovníků se vždy vejde ke kulatému stolu. Pokud ovšem trpíte nedostatkem místa, je lepší pořídit hranatý stůl a umístit jej ke zdi. Dnes už nebývá běžné, že jídelna slouží jako samostatná místnost. Jídelní kout je tak vhodné zřídit mezi kuchyní a obývákem. Takové řešení zanechává vzdušný a moderní dojem.

Jak vybrat správné židle, aby jídelna působila moderně?

Chcete, aby vaše jídelna tvořila dokonalý designový celek? Pak je nezbytné, aby měly stůl i židle jednotný vzhled. Ideální řešení představuje pořízení jídelní sestavy, díky čemuž nebudete muset zdlouhavě hledat vhodné židle, které by ladily k vybranému stolu.

Pokud vám židle doma zbytečně překážejí, a přesto přemýšlíte o koupi nějaké ucelené sestavy, pak vaší představu může naplnit jídelní set s lavicí. Ke stolu se vejde celá rodina a přitom se obejdete bez židlí.

Vybavte si moderně nejenom jídelnu, ale i všechny ostatní pokoje

Vybavit si moderně jídelní kout je snadné, jen musíte nakupovat s rozmyslem. Pokud zařizujete i další místnosti svého bydlení, podívejte se na náš e-shop a vyberte si ze širokého sortimentu stylového a moderního nábytku.