Nejoblíbenější koupelnový nábytek

Výběr nábytku do koupelny ovlivňuje několik náročných požadavků zároveň. Vybavení musí maximálně využít mnohdy stísněný prostor a nabídnout dostatek úložných nebo odkládacích ploch. Navíc materiál musí respektovat náročné zatížení vysokou vzdušnou vlhkostí a dovolit snadnou údržbu. V neposlední řadě by mělo vybavení působit čistě, ladit s obklady a celkovou estetickou představou o prostoru.

Krásná koupelna pro každou velikost

Základem koupelnového nábytku je zrcadlová skříňka, často doplněná otevřenými poličkami nebo uzavřeným prostorem. Standardně se instaluje nad umyvadlo. Nabídne místo pro základní hygienu a odkládání nejdůležitějších kosmetických doplňků. Podle velikosti můžete umístit další skříňku i pod umyvadlo nebo podle dispozic prostoru doplnit vybavení o další vyšší štíhlou skříň pro uložení ručníků a kosmetiky. Výhodou je, že ohledně skříní lze vybírat ze široké nabídky, díky čemuž existuje celá řada způsobů, jak komody v koupelně nakombinovat. Další variantou mohou být třeba police z masivu.    

Příjemné a čisté prostředí

I nejmenší koupelny můžete opticky vylepšit. Větší plochy dvířek nebo bočnic skříněk volte v neutrální bílé barvě. Projasní prostor a úměrně jej zvětší. Navíc dovolí volně kombinovat barevné doplňky, podle nálady můžete interiér oživit textilem nebo doplňky jako jsou rohožky, závěsné poličky či zrcadla. Bílá barva dodá koupelně nadčasový univerzální vzhled, působí čistě a svěže.

Přírodní klidné barvy

Oblíbenou variantou je také nábytek zpracovaný v podobě přírodního dřeva. Materiál je samozřejmě speciálně ošetřený, má vysokou odolnost vůči vlhkosti a vodě a je odolný i vůči mechanickému poškození.

Barvu dřeva můžete vybírat v bohaté škále. Pro malé koupelny můžeme doporučit dub, který je světlý a rozjasní interiér. U velkých koupelen si můžete dovolit použít i tmavé barvy, krásně působí višeň. U výrazných barev dobře porovnejte ladění s obklady a stylem sanitární keramiky. Vždy se snažte zachovat pravidlo maximálně třech barev, které spolu budou korespondovat a nebudou se vzájemně “tlouct.”

Koupelna by měla sloužit především ke klidné relaxaci. Zářivé výrazné barvy jsou vhodné pro drobné doplňky. Velké plochy volte v klidných neutrálních odstínech.

Moderní nábytek s vysokou životností

Modelové řady vám nabízí možnost přesně uzpůsobit nábytek danému prostoru i vlastním požadavkům. Vybírat můžete skříňky, které se instalují zavěšením na zeď nebo s pevným ustavením na podlahu.

Základní konstrukce je vždy z pevného materiálu s dostatečnou nosností, vnitřní police můžete u některých modelů uzpůsobit. Případná dvířka nebo úchyty jsou pevně zapuštěné a ani při častém namáhání nehrozí poškození nebo nevzhledné změny.

Při výběru koupelnového nábytku nedělejte kompromisy: nabídku si dobře prohlédněte a zvažte dispozice i členitost vaší koupelny. Investice do kvalitního materiálu i pečlivého provedení se vyplatí, nábytek bude bez problémů skvěle sloužit i dobře vypadat po dlouhou dobu.