S minimalistickým nábytkem si pročistíte prostor v interiéru i svou mysl

Minimalismus vám do života přinese jednoduchost a rovnováhu. Byt vybavený podle tohoto směru si zachová prostor, jednoduchost a vzdušnost. Pokud toužíte po minimalistickém a elegantním stylu, přečtěte si následující řádky, které vám poradí, jak začít.

minimalismus-1

V interiéru vám s minimalismem zavládne jednoduchý design a elegance, které se pojí společně s praktickou stránkou nábytku. Kromě zmíněného vzdušného prostoru získáte barevnou střídmost.

Co je to minimalismus?

Minimalismus je ideální směr pro lidi, kteří hledají klidný životní styl bez zbytečných rušivých prvků. Kolik máte doma dekorací a doplňků, na které se jen práší? Minimalismus poukazuje na to, že spoustu věcí si doma schraňujeme, aniž by nám přinášely nějaký užitek.

Zkuste tolik nelpět na věcech a zbavte se zbytečností. Pohltí vás nejen čistý design, ale také méně starostí s utíráním prachu na poličkách.

Minimalismus jako kombinace funkčnosti a designu

Minimalismus neznamená jen čistý design, ale také důraz na funkčnost. Žádný nábytek není v bytě zbytečný: každý kousek má svůj účel, který bez dalších kompromisů splňuje. Pokud si chcete místnost zútulnit, vyhněte se výrazným dekoracím a vybírejte spíše jednoduché doplňky, které střídmě podtrhnou ráz interiéru.

V pokojích mějte jen tolik nábytku, kolik opravdu potřebujete – nepřeplňujte je třeba poličkami, které přímo lákají mít na sobě další chytače prachu.

Pusťte si minimalismus do domu

Méně poliček, skříní a dalšího nábytku znamená také méně věcí, které můžete pokoutně uschovat a roky si jich nevšímat. Pokud chcete vyzkoušet minimalismus na vlastní kůži, začněte jednoduchým a elegantním nábytkem.

minimalismus-2

V ložnici kromě střídmé postele přijde vhod například jednodveřová šatní skříň. Nezaplní jinak vzdušný prostor a pomůže vám neskladovat příliš oblečení, na které by se celý rok prášilo.

Nemusíte se držet pouze světlých barev, jako je bílá, béžová, jemně šedá a jim podobné. Platí ale, že byste v minimalistickém interiéru neměli kombinovat více než tři barvy. Krásným příkladem může být i sestava konferenčních stolků.

Obecně platí, abyste se v případě minimalismu drželi jednotného stylu, kterým sladíte celou domácnost.