Připravte se na lenošení na zahradě. Vyberete si zahradní houpačku nebo lehátko?

 

Rádi se vyhříváte na sluníčku a čerstvém vzduchu? Pak jste se určitě těšili na jaro. Teploty už jsou přes den poměrně příznivé – nejvyšší čas užívat si krásného počasí na zahradě či terase.

Pokud nechcete ležet na dece na zemi, budete ke svému lenošení potřebovat zahradní nábytek. Klasické zahradní sestavy obsahují většinou stoly a židle či křesla, která se nedají polohovat. Pro maximální pohodlí a odpočinek jsou tak lepší houpačky a lehátka.

Zahradní houpačka může být tím pravým místem pro relaxaci

Uvažujete-li o zahradní houpačce, můžete vybírat z mnoha typů. Asi nejznámější jsou houpací lavice, většinou se stříškou. Seženete je v různých stylech a cenových relacích – od stroze designových až po klasické lavice s květovaným polstrováním a stříškou. Při výběru tohoto typu zahradní houpačky se nezaměřujte jen na vzhled, ale i na kvalitu a nosnost. Houpačky mohou mít také vestavěnou síť proti hmyzu či závěsy – jako například zahradní houpačka Heaven. Co se týče materiálů, převažuje kov a dřevo.

Kromě houpacích lavic koupíte také houpačku v podobě hamaky, tedy houpací sítě. A obzvlášť v případě, že se nechcete o zahradní houpačku s nikým dělit, oceníte závěsné křeslo. Oblíbený je tvar vajíčka, ale tím nabídka rozhodně nekončí. Houpací závěsné křeslo bývá nejčastěji ratanové či plastové. Doporučujeme třeba závěsné ratanové křeslo Moon. Nezapomeňte také pořídit ochrannou plachtu, která zamezí vyšisování a namoknutí polstrování i celé houpačky.

Zahradní lehátko je pohodlné – ideální pro odpočinek na čerstvém vzduchu

Houpání vás zrovna moc neláká? Pak přemýšlejte o pořízení zahradního lehátka. Jeho horní část bývá většinou polohovatelná, sklon si tak můžete nastavit podle sebe. Velkou výhodou oproti zahradním křeslům a židlím je také opora nohou, které si tak můžete příjemně natáhnout. Pro snazší manipulace bývají zadní části některých lehátek vybaveny kolečky. Zahradní lehátko Leone by se vám mohlo líbit.

Asi nejoblíbenější je dřevěná varianta lehátka, seženete ale i kovové či ratanové. Populární je také lehátko ze syntetické textilie. Výhodou je jeho nízká cena a často také možnost se přehoupnout směrem vzad. Pobyt na lehátku opět zpříjemní vhodné polstrování a před vlivy počasí jej ochrání plachta správné velikosti a tvaru.

Houpačka ani zahradní lehátko by neměly chybět ve vaší zahradní výbavě

Ať už zvolíte některé ze zahradních lehátek či houpačku nebo závěsné křeslo, určitě si na zahradě a terase naplno užijete přicházející teplé počasí.