Jak skrýt kabely od televize v obývacím pokoji

Televizory jsou již několik let nedílnou součástí většiny domácností. Stejně, jako řada kabelů, které jsou pro jejich zprovoznění nezbytné. A když se k nim přidají ještě ty od DVD přehrávače, audiosestavy nebo herní konzole, máme celkem slušný kabelový prales.

Ani ti nejzarytější vyznavači industriálního designu asi nechtějí mít doma houštinu kabelů, jež připomíná stařičkou telefonní ústřednu. Je to nejen neestetické, ale hlavně nepraktické a potencionálně dokonce nebezpečné. Naštěstí má tato situace celou řadu možných řešení.

Televize umístěná v rámci obývací stěny – kompletu

I v dnešní době si můžeme vybavit pokoj obývací stěnou. Ta je oproti dřívějším dobám pojata mnohem vzdušněji a minimalističtěji. Televizor pak můžeme umístit na její spodní skříňky či komody a kabeláž vést za nimi. Některé obývací stěny mají jako svou součást zabudovaný zadní panel, na který je možné televizi přidělat a kabely pak pohodlně ukrýt za ním.

Kabely a TV stolky

Je-li vaší volbou pro umístění televizoru TV stolek, pokuste se nejdříve prohlédnout všechny možnosti, jaké dnešní televizní stolky nabízejí. K dostání jsou dnes již i modely, které mají za účelem ukrytí kabelů zabudovanou lištu. Pokud máte za televizí kabelů více, mohl by pro vás být vhodným řešením tzv. maskovací tunel. Jedná se o širší trubici ze dřeva nebo plastu, do které nevzhlednou kabeláž jednoduše položíte.

Maskování kabelů od televize na zdi

Pokud jste se rozhodli pro dnes tolik populární umístění televizoru na zeď, je zde i pro vás celá řada přijatelných řešení maskování kabeláže.

Krycí lišta

Nejčastěji aplikovaným a zároveň nejjednodušším řešením je skrýt kabely do speciální kabelové lišty. Tyto lišty dnes seženete téměř všude a navíc v mnoha variantách – jak barevných, tak i materiálových. Lištu jednoduše připevníte ke stěně a pro ještě dokonalejší kamufláž ji můžete přemalovat nebo přetapetovat.

Falešná stěna

Dalším jednoduchým, ale účinným maskovacím zařízením je falešná stěna ze sádrokartonu. Pokud tuto stěnu upevníte v pevném a solidním dřevěném nebo kovovém rámu, můžete k ní snadno připevnit televizor. Všechny kabely pak zůstanou skryté právě za touto falešnou stěnou.

Jak vidíte, nemusíte se strašáka v podobě klubka ošklivých kabelů vůbec bát. Způsobů, jak je skrýt je totiž celá řada: stačí si jen vybrat takový, který vám bude nejlépe vyhovovat.