Jak chytře vyřešit problém s nedostatkem úložných prostor v malém bytě

V malém bytě se dříve či později dostanete do situace, kdy je najednou více věcí než úložných prostor.

I v malém bytě se však dají úložné prostory uspořádat elegantně, prakticky a efektivně, jen musíte vědět, jak na to. Pokud přidáte navrch ještě několik optických triků, můžete svůj byteček dokonce vizuálně zvětšit.

Úložné prostory do malého bytu

1.      krok: Zbavte se zbytečností

Ještě, než začnete nakupovat nové vybavení, projděte si všechny své věci a vyřaďte ty, které již nepotřebujete. Oblečení, které jste na sobě neměli déle než 2 roky, můžete například darovat charitě. Potřebovat nebudete ani staré dopisy od bývalých partnerů, stejně jako prázdné kelímky od čehokoliv a podobné sběratelské kousky. Věřte, že si pak sami budete připadat lehčí.

2.      krok: Roztřiďte, co zbylo

Všechno, co prošlo sítem vašeho výběru, byste měli roztřídit na dvě skupiny. Předměty, které chcete mít vystavené a na očích, mohou být umístěné na poličkách či regálech, ostatní skryjí skříně, skříňky a komody. Jakmile budete mít jasno v tom, co chcete ukrýt a co zviditelnit, můžete začít vybavovat jednotlivé pokoje, v případě garsonky potom sektory.

Optimalizujte úložné prostory v ložnici

V rámci ložnice se jako nejvhodnější místo pro uskladnění předmětů nabízí prostor pod postelí. Tam můžete umístit úložné boxy, například s ložním prádlem. Vybrat si ale můžete i takovou postel, která již v sobě má úložné prostory zabudované.

Skříně vybírejte s co největším počtem polic a nejlépe se zrcadlem na dveřích, které vám pokoj opticky zvětší. Nedostává-li se již volné místo podél stěn, zkuste vybudovat snížený strop. Do vzniklého prostoru můžete ukládat sezónní věci.

Ani malá kuchyň nemusí být problém

Máte kuchyňku jako z domečku pro panenky? Nezoufejte, i do takové se vám toho vejde víc, než byste čekali. Využijte prostor ve skříňkách tak, že mísy a hrnce poskládáte do sebe, od největší po nejmenší. Vyplatí se vám také veškeré závěsné systémy nebo háčky na zavěšení vařeček, metliček a dalšího náčiní.

Využijte i zbytek prostor

V koupelně to může být například skříňka pod umyvadlo či rohové poličky a věšáky. Využít se dá i prostor nad toaletou, kam můžete do polic umístit třeba čisticí prostředky. Do předsíně si vyberte raději nástěnný věšák, který zabere méně prostoru než ten stojanový. Boty uložte do botníku s policemi umístěnými do výšky nad sebou.

Nemějte strach, i v nejmenším bytečku vám nebude chybět vůbec nic, pokud si jej dobře zorganizujete a naučíte se využít i méně zvyklé úložné prostory.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení