Už jste také objevili kouzlo rustikálního nábytku a jeho další pozitiva?

Rustikální nábytek je léty prověřená kvalita. Sáhnete-li při výběru právě po něm, získáte nadprůměrně kvalitní vybavení interiéru, které něco vydrží a dodá celému bytu specifickou vůni dřeva, ze kterého je nábytek vyhotoven.

Nábytek v rustikálním stylu se v současné době dostává ve větší míře opět do oblasti zájmu lidí, kteří nově zařizují svou nemovitost. Už dávno neplatí, že by tento styl byl považován za staromódní.

Tento nábytek něco vydrží

Velkou výhodou rustikálního nábytku je jeho dlouhá životnost. Když už se rozhodnete pro jeho koupi, můžete počítat s tím, že vám vydrží po celý život. Kvalitní řemeslné zpracování zajistí celkovou pevnost – nemusíte se tak obávat rozvrzanosti, která se časem dostaví u interiérového vybavení vyrobeného z lamina nebo dřevotřísky.

Jedná se sice o nábytek s vyšší pořizovací cenou, nicméně z dlouhodobého hlediska se stává díky své opravdu dlouhé životnosti tou lepší volbou v porovnání s nábytkem z jiných materiálů než masivu. Životnost rustikálního nábytku se totiž pohybuje ve vyšších desítkách a při správné péči klidně i stovkách let.

Žádné negativní vlivy na zdraví

Rustikální nábytek se jeví jako jasná volba pro osoby se zdravotními obtížemi, jako jsou alergie a jiné problémy s dýchací soustavou. Zpravidla vždy je totiž vyhotovený z masivu s povrchovou úpravou přírodním voskem nebo olejem. Nejsou zde obsažena žádná lepidla, která podle několika odborných studií mohou působit jako mutageny nebo karcinogeny.

Rustikální nábytek

Zdravotní nezávadnost rustikálního nábytku je vlastnost, kterou by měli brát v potaz nejen rodiče malých dětí a lidé s již rozvinutými zdravotními potížemi.

Pozorujte, jak se nábytek s léty mění

Je zajímavé sledovat povrchové změny vzhledu, které na nábytku vyrobeném z masivu v průběhu let probíhají. Rustikální nábytek totiž nezůstává navždy stejný, ale působením UV záření se postupně mění jeho barva. Vždy ale záleží na konkrétním materiálu, nejčastěji používanými jsou borovice, smrk nebo dub.

Při úklidu si vystačíte s měkkým hadříkem a v případě potřeby je vhodné nanést ošetřující přípravek: druh přípravku závisí na konkrétní povrchové úpravě nábytku.

Nebudete jediní, kdo rustikální nábytek využije

Nejen barevné změny a příjemná vůně vás na rustikálním nábytku mohou upoutat tak, že se rozhodnete pro jeho koupi. Třeba taková postel z masivu se jistě stane jednou z dominant vaší ložnice. Můžete získat nadčasový nábytek, který možná budou jednou používat i další generace.