Moderní interiéry jsou plné světlých barev. Proč jsou jemné tóny oblíbené?

Světlé barvy v interiéru

Výmalba bytu, nábytek a dekorace ve světlých tónech. Interiér v tomto designu se pevně drží dlouho trendy. Proč? Světlé barvy vnáší do bytu příjemnou atmosféru i praktičnost.

Přednosti světlých barev v interiéru jsou nesporné. Za tím, co jim dává nesmrtelnost a proč nikdy nezevšední, stojí několik praktických předností.

Zdárně pomáhají oddálit tmu v interiéru při podzimním a zimním brzkém soumraku

V období, kdy je denního svitu méně, vám světle vymalované stěny a nábytek pomohou v interiéru udržet přirozené světlo co nejdéle. Světlé stěny a nábytek světlo odráží a přirozené sluneční a měsíční světlo rozprostírá v uzavřené místnosti, což dodává interiéru příjemnou atmosféru. To vám potvrdí i obyvatelé severských zemí, kde většina bytů je zařízena v co nejsvětlejších barvách právě kvůli dlouhým zimním tmám.

Opticky zvětšují prostor

Protože světlé odstíny barev rozjasňují, pokoje vyvolávají díky nim dojmem, že jsou větší nebo delší. I proto stropy pokojů zůstávají bílé, aby nepůsobily padajícím efektem a vytvářely zdání stísněného prostoru.

Nejsou provokativní

To, že barvy ovlivňují psychiku, jistě víte, vliv má ovšem i jejich odstín. Výrazné barvy jako zářívá žlutá, sytě červená či tmavě modrá navozují silné emoce. Zejména pokud s nimi vymalujete stěny v bytě.

Světlé tóny vnesou vlídné klima a úspěšně předcházejí výkyvům nálad.

Skvěle se kombinují

Chcete-li mít v bytě více témbrů, světlé odstíny různých barev se pohodlně snesou. Snadno s nimi dosáhnete sladění i s vaším vybavením bytu. Harmonii vytvoří i s drobnějšími dekoracemi v tmavých barvách.

Elegance, která neomrzí

Nejen že neprovokují vaše emoce, ale dodají bytu eleganci, která vás po delším čase bude bavit svou jednoduchostí a útulností.

Nejsou vidět škrábance a rýhy

Světlejší odstíny nezdůrazňují praskliny, vrypy a rýhy, které se na stěně i nábytku časem objeví. Podobně platí, že je na nich méně vidět usazený prach a otisky prstů. V tmavých tónech je vše více nápadné.

Mezi moderní patří teď neutrální barvy jako bílá, světle šedá, béžová, či jemně zeleno tyrkysová.

Nebojte se ale tmavších odstínů ve svém interiéru. Vyberte si podle svých představ a preferencí. Jde o váš domov a o místo, kde se vy máte cítit dobře.