Masivní nábytek si razí cestu do designových bytů. Dáte mu šanci i vy?

Výroba nábytku z masivního dřeva

Že je nábytek z dubového nebo bukového dřeva pro chalupáře? S tím už dnes není možné souhlasit. Přečtěte si, proč masiv patří do moderního interiéru a proč se mu nedá odolat.

Trendy v moderním bydlení hýří jednoduchým designem a požadavkem na co největší soulad s přírodou žádají přírodní materiály, jako dřevo a kámen. Nábytek z masivu do tohoto proudu jednoznačně skvěle zapadá.

4 pravdy o nábytku z masivu:

  • TV stolek, komoda nebo skříň, budete mít doma kus lesa. Dřevo provoní váš domov a dodá mu tolik žádané útulno.
  • Za srdce vás chytne i to, že co kus to naprostý originál. Jedinečnost mu zajišťuje kresba dřeva, ze kterého je vyroben.
  • Na nábytku z masivu je krásné, že se budete těšit z jeho nadčasového designu. Pohled na nábytek z materiálu jako je dub nebo buk vás neomrzí.
  • Nerozmrzí vás ani nefunkčností po delším používání.

Další přednosti nábytku z masivu

Pevná a statná konstrukce zajišťuje nosnost a celkovou stabilitu. Ve skříni plné oblečení se tak nebudou prohýbat police a jídelní stůl se nebude posunovat při každém přisednutí strávníků.

Velkou výhodou nábytku z masivu je dlouhá životnost. Narozdíl od dřevotřískového nábytku zpravidla není náchylný ke snadnému poničení. Pokud by k tomu přesto náhodou došlo, je nábytek opravitelný.

Co se týče čištění, pokud budete nábytek správně ošetřovat, odmění se vám, že prach budete utírat méně často, protože se nebude tolik usazovat a nábytek bude dlouho vypadat jako zrovna pořízený.

Proč na masiv nenecháte dopustit je i to, že dřevo vždy skvěle doplní ostatní vybavení interiéru.

Bílý nábytek z masivu a moderní designové sestavy

Protože moderní interiéry oplývají bílou barvou, nebojte se, že masiv nemůže být v bílé. Dnešní možnosti v povrchových úpravách dřeva nechají vyniknout jeho strukturu a umožnují mu dodat světlé odstíny, stejně tak tmavé. Podívejte se na moderní sestavy nábytku z masivu a vyberte si tu svoji variantu.