Šatní skříně v hlavní roli: poznejte výhody velkého úložného prostoru

Pokud nemáte to štěstí mít samostatnou šatnu, jednoduše tento nedostatek vyřešíte šatní skříní. Mezi její přednosti patří především dostatečný úložný prostor, do kterého bez problémů schováte oblečení dvou dospělých osob a klidně i dětí.

Před nákupem skříně si změřte velikost pokoje a následně velikost skříně. Abyste maximálně využili prostor, vybírejte skříň, která bude svou výškou dosahovat až do stropu a na šířku zabere třeba celou stěnu.

Prakticky a přehledně uspořádaný vnitřní prostor velké šatní skříně

Při výběru šatní skříně se zaměřte především na rozložení úložného prostoru. Před nákupem se zamyslete nad tím, jaké oblečení tvoří největší část vašeho šatníku. Pokud se jedná o společenské oděvy, které musí viset, oceníte dostatečně velký prostor s šatní tyčí. Police se zase hodí pro menší kousky oblečení a svršky, u kterých nevadí, že budou poskládané.

Ideální volbou je kombinace prostoru s šatní tyčí a polic. Užitečné jsou i zásuvky, do kterých se ukládají především menší kousky prádla.

hezka-satni-skrin

 

Jak využít potenciál skříně?

Slyšeli jste již o ergonomických zásadách úložného nábytku? Pokud ne, tak vězte, že podstata spočívá ve správném uložení všech věcí. Jak na to?

  • Nejčastěji používané věci a oblečení ukládejte do zóny mezi pasem a rameny.
  • Často používané věci uložte do zóny mezi pasem a koleny.
  • Zřídka používané věci by svoje místo měly mít ve spodních a horních zónách skříně.
  • Velmi zřídka používané věci uložte do nejvyšší zóny, do které se dostanete jen za pomoci schůdků či stoličky.

Skříně s posuvnými dveřmi, nebo křídlovými?

Způsob otevírání volte podle toho, kolik prostoru v pokoji máte. Skříně s posuvnými dveřmi jsou jasnou volbou všech interiérů skromnějších rozměrů, jelikož pro otevření dveří není potřeba žádné místo před skříní. Například v ložnici může stát bez problémů v blízkosti postele. Kromě toho je jejich výhodou i moderní vzhled. Nenáročné na prostor jsou také rohové šatní skříně. Skříně s křídlovým otevíráním sice potřebují pro otevření více prostoru, ale na druhou stranu je otevřete kompletně, takže máte skvělý přehled o všech uložených věcech.

Velkou výhodou je, když si pořídíte šatní skříň se zrcadlem. Nejideálnějším místem je přední strana dveří. Svůj vzhled si tak můžete ihned zkontrolovat, k zrcadlu nemusíte přecházet a ještě ušetříte prostor, který byste zabrali nástěnným nebo stojacím provedením zrcadla.

Na designovém provedení záleží

Šatní skříň můžete pořídit jako součást sektorového nábytku, takže bude bez problémů ladit s celkovým vybavením pokoje. Ze skříně však můžete udělat i solitéra místnosti, a to v případě, že se rozhodnete pořídit skříň z masivního dřeva nebo ve zcela jiném dekoru, než je ostatní nábytek v místnosti.

Užijte si i vy luxus přehledně uloženého a poskládaného oblečení, které vždy bude mít své přesně dané místo.

 

Prohlédněte si nabídku našich šatních skříní.