ABS hrana

ABS hrana je nábytková hrana, používající se na ukončení viditelných hran u nábytku. Pokud není nábytek z masivu, ale dřevotřískové či jiné nábytkové desky, je po opracování viditelná hrana v místě řezu. (piliny, dýha, překližka, ap.). Na tyto místa se lepí tzv. ABS hrany - v barevném provedení stejném jako je barevné provedení nábytku, nebo i odlišném. Může být v dekoru dřeva, ale i různých barev.  Například je to vidět na nábytkové sestavě do dětského pokoje LORENTO, kde jde o plastovou ABS hranu v zelené nebo fialové barvě - zde: https://www.hmnabytek.cz/detsky-pokoj-lorento/, zde je o i designu nábytku, aby to upoutalo pozornost - kvalitní ABS plastová hrana o tl. 2mm.

Kvalita ABS pásek na hranění nábytku souvicí s cenou nábytku, nejlevnější jsou papírové hrany, které se používají na levné typy nábytku (po několika měsících užívají se dokáží ošoupat, až proděravět), kvalitnější jsou plastové a nejkvalitnější jsou vyráběny z přírodní dýhy a používají se na drahé kolekce nábytku z masivu, kde se ABS hrana dá namořit mořidly ve stejném dekoru jako nábytek a poté zalakovat a nikdo nepozná, že to je pouze nalepená hrana. Nejkvalitnějším přikrytím, které se dá použít jako alternativa ABS hranění, je přímo s dřevěnými pásky tl. 2-5 mm, ze kterého je nábytek vyroben.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení