Zařizujeme nový byt

Jestliže právě v těchto dnech řešíte stěhování do nového bytu, pak určitě usilovně přemýšlíte nad tím, jak vaše nové sídlo vhodně vybavit. Vždy by mělo být cílem prostředí, které je pohodlné a kde se cítíte příjemně. Pokulhávat by samozřejmě neměla ani praktičnost.

Myslete také na to, že vaše domácnost vytváří vizitku vás samotných. Každý hostitel uvítá, když se k němu hosté rádi vrací a když mu jeho království pochválí. Důležitou roli zde hraje každý detail.  Srdcem každého bytu bývá obývací pokoj. Chcete-li mu dopřát atraktivitu a moderní design, neměla by v něm chybět prostorná obývací stěna.

Nabídka výrobců je dnes opravdu široká a díky nejnovějším trendům se obývací stěny opět těší velké popularitě. Vyberte si tu nejlepší možnou sestavu, která dle vašeho uvážení vytvoří z vašeho obýváku dominantu celého bytu.

Jistě se shodneme na tom, že pořádek je nedílnou součástí řádného života. Vaše šaty, nádobí, knihy a další věci si zaslouží dobré zacházení a tradiční ukládání. Ve vaší výbavě by tedy rozhodně neměla chybět prostorná šatní skříň, jež se postará o sezónní i aktuálně nošené oblečení, které se nebude mačkat. Vnitřní uspořádání si budete moci samozřejmě libovolně upravit. Velmi praktické jsou také komody, které se hodí do obýváku, ložnice i jídelny. Jejich vnitřní vybavení od sebe odděluje jednotlivé části a poskytuje dostatek prostoru pro uložení nádobí, prádla i jiných předmětů. Prostor pro uložení knih, studijních materiálů, ale i hudebních přehrávačů vám pak zajistí variabilní domácí knihovna.

Má-li být celkový dojem z vašeho interiéru oku lahodící, měli byste uvažovat také o drobných dekoracích. Ideální volbou jsou například obrazy. Můžete si vybrat z celé řady motivů, ve fantazii se meze nekladou. Možná se vám líbí klidné krajiny, třeba máte ale raději nějaké téma ze světa filmů nebo vyznáváte konkrétní umělecký styl. Záleží na vás. Každopádně však věřte tomu, že kvalitní dekorace váš byt neuvěřitelně oživí.

Pokud trváte na tom, že důležitým faktorem každé domácnosti je pohodlí, měli bychom doplnit, že jeho předpokladem je dobrá pohovka. Kromě ryze praktických účelů, jako je čtení, sledování televize, posezení s přáteli či spaní, slouží také k doplnění celkového designu.

Často přehlíženým nábytkem je botník, ale pozor, právě botník je logicky první věc, kterou při vchodu do bytu vidíme, a to platí i pro naše hosty. Můžete si zvolit různou velikost, materiál i design, mějte však na paměti, že botník by měl být částečně otevřený, dobře odvětraný a boty se v něm v žádném případě nemohou mačkat. V ideálním případě by jeho součástí měla být také zásuvka, do které můžete uložit například krémy na boty, hadříky či tkaničky.