Proč chtít toaletní stolek a jak vybrat ten správný

Spousta z vás si možná řekne, že toaletní stolek je něco, co patří do románů z červené knihovny, nebo přinejmenším do starých šlechtických sídel z viktoriánské doby. Jenomže opak je pravdou! Název možná zůstal, ale to ostatní se v mnohém změnilo – materiály, velikost, design i zpracování – v tom všem máte na výběr z široké palety možností. Možná si řeknete, že pro toaletní stolek je váš byt moc malý – naopak! Čím méně prostoru máte třeba v koupelně, tím více si svůj toaletní stolek zamilujete. Jen pomyslete na to, že už se nebudete muset s nikým prát o prostor před zrcadlem a na veškerou kosmetickou péči i kadeřnické úkony budete mít svůj vlastní prostor a času kolik jen budete chtít.

Na co se ale máte zaměřit při výběru toaletního stolku? Právě s tím vám poradíme na dalších řádcích.

Praktičnost a design v dokonalé rovnováze

Je určitě dobré se před koupí toaletního stolku zamyslet nad tím, jak a k čemu ho především chcete používat a jaký designový styl by se hodil právě do té vaší domácnosti.

  1. Jelikož se hodláte u své toaletky patrně především zkrášlovat, nemělo by u ní chybět zrcadlo. V mnoha toaletních stolcích je proto logicky již zabudováno. Vyberou si ale i ty z vás, které máte závěsné nebo stojací zrcadlo již doma a chybí vám pouze samotná toaletka.
  2. Co by u správného toaletního stolku rozhodně nemělo chybět, jsou úložné prostory. Do jednotlivých zásuvek a šuplíčků si totiž přehledně uložíte veškerou kosmetiku, vlasové doplňky, parfémy a třeba i šperky.
  3. Zapomenout by se nemělo ani na praktické a pohodlné sedátko. Stolička nebo taburet v optimální výšce vzhledem k zrcadlu bývají často součástí toaletního stolku, lze je ale dokoupit i samostatně.

Velikost a materiál toaletního stolku

Co se týče velikosti toaletního stolku, vyplatí se spoléhat na selský rozum. Vybírejte tedy s ohledem na velikost pokoje, do kterého hodláte toaletku umístit a v potaz vezměte i velikost (respektive mohutnost) ostatního nábytku.

V případě materiálu opět přizpůsobte svůj výběr stávajícímu vybavení vašeho bytu. Pokud zařizujete své bydlení úplně nově, sáhněte po klasickém stolku ze dřeva, případně po o něco cenově náročnějším nábytku z masivu.