Jaký tvar sedačky vybrat do vašeho obýváku? Řiďte se rozměry pokoje

Než začnete bloudit uličkami obchodních domů s nábytkem s cílem vybrat ideální sedací soupravu, dobře se rozmyslete, jaká bude ideální právě ta do vašeho pokoje. Přece nechcete o sedačku zakopávat v malém prostoru nebo naopak hledat dodatečná místa k sezení. Jaký tvar se tedy bude hodit přímo pro vás?

sedaci-souprava-1

Tvar sedačky nezáleží pouze na velikosti místnosti, ale také jejím tvaru. Jinou sedačku zvolíte do malého prostoru ve tvaru nudle, a jinou do rozsáhlé čtvercové místnosti.

Sedačka do U je královnou velkých pokojů

Sedačka do U je jako dělaná do prostorných interiérů, ve kterých se setkává spousta lidí. Dobře si před jejím výběrem změřte velikost vašeho pokoje a rozvrhněte prostor tak, aby ho sedací souprava nezahltila. Není nic horšího, než si nadšeně vybrat sedačku a pak zjistit, že přes ni nepřejdete do kuchyně.

Rohová sedací souprava do velké společnosti

Jestliže potřebujete dostatek místa na sezení, ale rozmýšlíte se, jestli se vám velká prostorná sedačka vejde do pokoje, můžete jako kompromis zvolit rohovou sedací soupravu. Jakmile se rozmyslíte, že máte v pokoji dostatek prostoru, dokoupíte k sedací soupravě i taburet, který poslouží jako dodatečné místo k sedačce. Spousta z nich v sobě navíc skrývá další úložný prostor, kterého není nikdy dost.

Velké sedací soupravy můžete také využít jako rozdělovač místnosti. V současnosti je trendem mít spojenou kuchyň s obývacím pokojem, kde sedačka je právě tím kusem nábytku, který místnost opticky rozděluje.

Sedačka do L do úzkých pokojů

Jestliže nemáte moc prostoru nazbyt, moc dobře víte, že se počítá každý centimetr. Nehodí se kupovat rozlehlé sedačky, když pak kolem ní neprojdete do kuchyně. V malém bytě ale je místo na sezení stejně důležité, jako ve velkém interiéru.

sedacka-do-l

Sedačka ve tvaru L se díky svému rohovému tvaru hodí do bytů a interiérů s půdorysem, který by se dal připodobnit k úzké nudli. Bez obav ji můžete vmáčknout do rohu na konec místnosti a tím ušetřit maximum místa ve zbytku pokoje.

Dvousedačka pro nenáročné

Dvousedačka je kompromis, který přinese prostor na sezení i do malé garsonky nebo studentského bytu. Dobrou zprávou je, že i v případě malých dvousedaček máte rozmanitý výběr.

Rozkládací sedačka do garsonky nebo studentského bytu

V omezeném prostoru vám místo na sezení zbyde už jen těžko, proto je do malého bytu skvělým řešením rozkládací pohovka. Při jejím výběru je důležitý aspekt, jak často ji chcete rozkládat a skládat. Pokud ji chcete jen jako náhradní přespání pro občasné hosty, vystačíte si s malou sedačkou, která nezabírá místo ani ve složeném stavu.

Jestliže chcete pohodlný spánek pro sebe a nechcete zabírat místo v malém bytě, nebojte se investice do rohové rozkládací sedačky, kterou zvládnete jednoduchým pohybem rozložit a je ihned připravená na váš spánek.